mimořádný sjezd kdu čsl - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mimořádný sjezd kdu čsl, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
V sociálním systému nelze nikdy dosáhnout úplné spravedlnosti a spokojenosti všech, odráží ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) kritiku pětitisícového příspěvku na dítě. Nesouhlasí ani s výhradami, že jde o snahu vlády naklonit si před podzimními komunálními volbami střední třídu. „Například rodina v Praze nebo Brně má dvě až tři děti a splácí hypotéku v rozmezí od 20 do 30 tisíc korun. Není těžké si spočítat, kolik jim zůstane na běžný chod domácnosti,“ argumentuje. Pomoc lidem s ...
S ministerstvy, která se jeho straně podařilo získat při jednáních koalic Spolu a Pirátů se STAN, je spokojen šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Lidovcům podle něj umožní prosazovat zamýšlené změny v sociální politice, zemědělství i oblasti životního prostředí. „Důležité je, aby ministerstva zemědělství a životního prostředí řídila jedna politická strana. Chci, aby tyto úřady byly v přátelském vztahu. Česko posune dopředu už jen to, že se z nich stanou úzce spolupracující partneři," říká Jurečka.
Říjnové volby do Poslanecké sněmovny – hlavní politická událost roku, která rozhodne o nové vládě – už nyní přitahují pozornost. A hned z několika důvodů. Po rozpadu Čtyřkoalice v roce 2001 a krachu spolupráce KDU-ČSL se Starosty a nezávislými před čtyřmi lety se strany od středu napravo vůbec poprvé dohodly. Zdá se že napevno.
..., i písemné materiály mimořádného sjezdu KDU-ČSL zdobil slogan „Na...
Pro vytváření spojenectví před soubojem o křesla v Poslanecké sněmovně v roce 2021 budou důležité výsledky letošních krajských voleb, říká bývalý šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Připomíná, že příští rok na jaře budou mít navíc lidovci další sjezd, kde znovu vyberou vedení. „Marian Jurečka vyhrál, ale nezískal drtivou většinu hlasů,“ říká.
Lidovce nově povede poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka, který převzal předsednický post po Marku Výborném, který se pozice předčasně vzdal z rodinných důvodů. Ve volbě porazil poslance Jana Bartoška a Jana Horníčka z královéhradecké stranické organizace. Jurečka získal 205 hlasů z 357 platných hlasů. Pozici první místopředsedkyně obhájila senátorka Šárka Jelínková. Dalšími místopředsedy byli zvoleni Bartošek, Tomáš Zdechovský, Petr Hladík a Ondřej Benešík.
Končící předseda lidovců Marek Výborný vyzval na mimořádném sjezdu KDU-ČSL v Praze ke spolupráci s dalšími politickými partnery. „Bez odvahy není úspěchu. Bez schopnosti hledat cesty spolupráce nikdy nedojdeme do cíle,“ řekl. Výborný opouští post po necelých deseti měsících z rodinných důvodů. Nahradit ho má jeden z trojice kandidátů, kteří se o post na sjezdu budou ucházet.
Mimořádný sjezd lidovců o posledním lednovém víkendu bude zřejmě napínavou podívanou. Do boje o předsednické křeslo vytáhl exministr zemědělství a bývalý místopředseda strany Marian Jurečka a počet zájemců o šéfování KDU-ČSL vzrostl na tři.
Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka se rozhodl kandidovat na post šéfa KDU-ČSL. Na lidoveckém sjezdu, který se bude konat na konci ledna, se o předsednickou funkci utká s poslancem Janem Bartoškem a europoslancem Tomášem Zdechovským. Volby vedení čekají v lednu i Piráty a ODS.