minimální hodinová mzda v evropě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu minimální hodinová mzda v evropě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Samé rekordy vesměs spojené s výročím znovusjednocení v roce 1990 zaznamenává v těchto dnech sousední Německo. Největší ekonomika Evropy vykazuje nejvyšší inflaci v poválečných dějinách. Od roku 1951 nerostly ceny v Německu o deset procentních bodů, jako je tomu dnes. Psychologická hranice inflace deset procent je sice podle německých ekonomů inflačním vrcholem, vzhledem k pokračující válce na Ukrajině a energetické krizi jde možná jen o zbožné přání.
Žijte a pracujte, kde jen budete chtít, vzkázal šéf Airbnb zaměstnancům. Ubytovací platforma stejně jako před časem Meta a Twitter umožní všem svým zaměstnancům práci ze zahraničí po dobu maximálně tří měsíců v kuse v jedné lokalitě. Přestože střídavý home office zažila během pandemie většina českých firem, s myšlenkou práce na dálku doslova odkudkoli se sžívají jen postupně. Většina navíc umožňuje jen pobyt s délkou několik měsíců. Od systémové proměny firmy odrazuje nejasná legislativa.
Vůdčí osobnost téměř šedesátimilionové Barmy Su Ťij, z níž nyní prchají před násilnostmi statisíce Rohingů, v krizi balancuje na tenkém ostří. Držitelka Nobelovy ceny za mír z roku 1991 ale prý nemůže jít do otevřeného sporu s armádou. „Vojáci by mohli říci: V zemi je chaos, musíme převzít vládu a udělat pořádek. Bohužel jim to umožňuje ústava,“ říká ředitelka Barmského centra Praha Sabe Soe.
Vláda Bohuslava Sobotky schválila už čtvrté navýšení minimální mzdy. Ta se zvedne o 1200 korun na 12 200 korun. Nejnižší výdělek v příštím roce překročí podle premiéra 40,5 procenta průměrné mzdy. Ekonomové varují před nebezpečným předvolebním populistickým gestem, které může tuzemské ekonomice spíše uškodit. Výše české minimální mzdy je v porovnání s evropskými státy spíše průměrná, její meziroční růst v posledním roce ale patří k těm nejrychlejším.
V uprchlické vlně přichází do Evropské unie také takzvaní ekonomičtí migranti, kteří nemají zrovna nejlepší pověst. Nakolik se je můžeme dovolit odsuzovat? A jak z neštěstí jiných těží organizované skupiny?
Reálné mzdy v Německu se v loňském roce zvýšily o 2,4 procenta a zaznamenaly nejvýraznější nárůst od roku 2008. Oznámil to spolkový statistický úřad. Nárůst byl ale menší, než úřad minulý měsíc odhadoval. Nominální úroveň mezd vzrostla o 2,7 procenta. Roční míra inflace, po jejímž odečtu vyjde údaj o reálných mzdách, činila 0,3 procenta.
Jedním ze silných volebních témat je ekonomika. Občanská platforma (PO) je spojovaná s érou prosperity, od jejího nástupu do vlády v roce 2007 stoupl hrubý domácí produkt na hlavu o 25 procent.
Za hodinu práce berou v Česku nejvíce lidé pracující v pojišťovnách a bankách. Ve druhém čtvrtletí letošního roku jejich hodinová mzda činila 303,20 koruny. Takový výdělek dostanou zaměstnanci v pohostinství a ubytování za tři a půl hodiny práce a průměrný Čech za skoro dvě hodiny práce.
Švýcarsko čeká v neděli klíčové referendum, v němž se může rozhodnout o budoucím směřování hospodářství alpské konfederace. Více než pět milionů Švýcarů s volebním právem bude hlasovat o tom, zda se uzákoní minimální mzda ve výši čtyři tisíce franků měsíčně. Pokud referendum projde, což naznačovaly některé průzkumy, stane se Švýcarsko s minimální hodinovou mzdou ve výši 22 CHF (v přepočtu 18 eur) světovým rekordmanem.
Zatím jen omezený dopad na provoz největšího německého letiště má stávka letištního bezpečnostního personálu ve Frankfurtu nad Mohanem. Od dnešních 02:00 SEČ, kdy protestní akce začala, bylo zrušeno 41 letů, převážně do míst dosažitelných vysokorychlostní železnicí. Na letišti se ale tvoří fronty cestujících a hrozí zpoždění letů, uvedla zpravodajská televize n-tv.