minimální odvody osvč 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu minimální odvody osvč 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda v pondělí schválila nový systém kompenzací podnikatelům a firmám, které zasáhly dopady koronavirové pandemie. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Kompenzační bonus podnikatelům například stoupne z 500 na 1000 korun denně. Zaměstnavatelé dále získají 500 korun denně na každého zaměstnance. Hlavním kritériem bude v obou případech splnění poklesu tržeb o nejméně 50 procent. Kabinet také schválil podporu veletrhům, kongresům a pořadatelům eventů a žádost o další prodloužení ...
V roce 2021 zaplatí na sociálním pojištění více osoby samostatně výdělečně činné platící minimální sociální pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
Jelikož se od 1. ledna 2021 navýšila minimální mzda ze 14 600 korun v roce 2020 nově na 15 200 korun pro rok 2021, zvyšuje se i pojistné u osob bez zdanitelných příjmů (OBZP), a to na 2052 korun za měsíc. Na stejnou částku vzrostlo i minimální pojistné u zaměstnanců. V roce 2020 činilo u obou skupin pojištěnců 1971 korun.
OSVČ s ročním příjmem do milionu korun se mohou přihlásit k platbě tzv. paušální daně, a tím si výrazně snížit daňovou administrativu, respektive daňově ušetřit. K případné účasti na paušální dani je potřeba se přihlásit do 11. ledna 2021.
Má to být úleva od zbytečného papírování pro statisíce živnostníků s příjmy do jednoho milionu korun ročně. Všechny odvodové povinnosti vůči státu by si vyřídili jedinou platbou. Paušální daň mezi pěti tisíci až šesti tisíci korun jim od ledna 2021 slibují ministři za ANO. Hnutí se na tom loni dohodlo s ČSSD. Oranžoví však začali nové opatření zpochybňovat.
Drobní živnostníci a podnikatelé s ročním příjem do 1 milionu korun si už nebudou muset naříkat kvůli papírování a daňovým kontrolám.
Čtyřicetimiliardový schodek státního rozpočtu plánovaný na příští rok je z velké části tvořen výdaji na další zvýšení průměrného důchodu o 900 korun. „Není to levné, ale důchodcům jsme to dlužili,“ říká v rozhovoru pro deník E15 ministryně financí Alena Schillerová.