minimální zálohy 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu minimální zálohy 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V roce 2021 zaplatí na sociálním pojištění více osoby samostatně výdělečně činné platící minimální sociální pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
Hospodaření státu loni skončilo ve schodku 367,4 miliardy korun, uvedla to ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Výsledek státního rozpočtu byl ovlivněn dopady pandemie a je nejhorší od vzniku ČR. Nejvyšší schodek měl doposud rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.
Pro rok 2021 se zvyšuje minimální měsíční záloha, kterou platí OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost, o 41 korun. Jaká je splatnost záloh na zdravotním pojištění? Kdo platí minimální měsíční zálohu?
Jednou z novinek, kterou přináší novela zákona o obchodních korporacích s účinností od ledna příštího roku, je úprava pravidel pro rozdělování zisku.
Nezaměstnanost v Česku zůstává nízká, to ale možná brzy přestane platit. Avšak ani zhoršená situace na trhu práce či nezvládnutí projektu chytré karantény nemusí uškodit dominantní vládní straně ANO, která v předvolební strategii chytře přišla s tématem rušení superhrubé mzdy. „Jde o útok na elektorát ODS, která už z ekonomického hlediska nemá vysokopříjmovým voličům moc co nabídnout,“ říká sociolog Daniel Prokop, člen Národní ekonomické rady vlády a zakladatel výzkumné společnosti PAQ Research.
Z důvodu epidemie koronaviru byly prominuty zálohy v minimální výši za období březen až srpen. Jak to bude dále s platbami měsíčních záloh?
Z důvodu epidemie koronaviru bylo umožněno bez sankcí odevzdat přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 až do 18. 9. 2020, ale s podmínkou úhrady nedoplatku pojistného za rok 2019 do tohoto prodlouženého termínu.
Odborníci varují ty s uzavřeným stavebním spořením, aby ho z důvodu poklesu příjmů kvůli krizi nevypovídali, pokud vyloženě nemusí. Důvod je jasný, je to ztráta státního příspěvku, ale i další poplatky spojené s výpovědí před uplynutím takzvané vázací doby.
Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 je nutné odevzdat příslušné zdravotní pojišťovně nejpozději do 3. 8. 2020, z důvodu epidemie koronaviru se termín posunul o tři měsíce. Podívejme se na 5 vybraných příkladů.
Exekutorská komora, neziskové organizace, vládní ČSSD a většina opozičních stran usiluje o zavedení teritoriality exekutorů. Jde o to, aby exekuce byly přidělovány nezávislými soudy rotačním systémem. Nyní si exekutory vybírají věřitelé. „Tento systém fungující dvacet let koncentruje osmdesát procent všech pohledávek mezi několik exekučních úřadů. Výběr exekutorů je neprůhledný,“ kritizuje současný stav exekutor a mluvčí Platformy za teritorialitu Petr Kučera. O změnu exekučního řádu má středu 10. června ...