minimální zaručená mzda 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu minimální zaručená mzda 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Minimální důstojná mzda za práci na plný úvazek tak, aby pokryla potřeby dospělého s dítětem, volný čas i menší spoření, by letos v prvním čtvrtletí měla v Česku činit 33 909 korun hrubého. V Praze by to mělo kvůli vyšším nákladům být 39 974 korun. Spočítal to tým odborníků z platformy pro minimální důstojnou mzdu. Zohlednil náklady na jídlo, bydlení, oblečení, dopravu, zdraví, vzdělání, mobil, internet i menší rezervu a také růst cen. Výsledky experti zveřejnili na tiskové konferenci.
S ministerstvy, která se jeho straně podařilo získat při jednáních koalic Spolu a Pirátů se STAN, je spokojen šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Lidovcům podle něj umožní prosazovat zamýšlené změny v sociální politice, zemědělství i oblasti životního prostředí. „Důležité je, aby ministerstva zemědělství a životního prostředí řídila jedna politická strana. Chci, aby tyto úřady byly v přátelském vztahu. Česko posune dopředu už jen to, že se z nich stanou úzce spolupracující partneři," říká Jurečka.
Stejně jako na jaře tak byly spuštěny či prodlouženy některé kompenzační programy, které mají alespoň částečně zmírnit zasažení firem a podnikatelů souvisejícími opatřeními. Bohužel také nadále platí to, že se v možnostech podpory těžko orientuje a podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné jsou oproti jaru výrazně omezené. Jaké programy tedy nadále probíhají, kdo na ně „dosáhne“ a na co si dát při podání žádosti pozor?
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.
Až o 1250 korun na 14 600 korun by se měla od ledna zvýšit minimální mzda. Dohodli se na tom zástupci vládních stran s tím, že návrh bude ještě schvalovat vláda. Premiér Andrej Babiš uvedl, že koalice v otázce zvýšení minimální mzdy našla společnou řeč.
Pod křídla investičního fondu Reflex Capital, za nímž stojí byznysmen Ondřej Fryc, patří už nějaký čas i výrobce outdoorového oblečení Bushman. Do jeho čela letos v únoru majoritní vlastník postavil Petra Hulce, který má z firmy v problémech vybudovat ziskový podnik. „Jsme finančně stabilizovaní, máme za co vyrábět a máme co prodávat. Po delší době bude tento rok ziskový a chystáme další růst,“ říká Hulec ve svém prvním rozhovoru.
V příštím roce se má minimální mzda znovu zvýšit. Pracovníci pobírající nejnižší možnou mzdu si v posledních letech přilepšují pravidelně. Poslední lednové navýšení se dotklo přibližně 150 tisíc lidí, protože spolu s minimální mzdou se zvedla i takzvaná mzda zaručená, která se odvíjí od odbornosti pracovníka.
Minimální mzda vzroste od ledna o 1150 korun na 13 350 korun, rozhodla vláda. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) to oznámila na twitteru. Maláčová usiluje o to, aby se v roce 2021, kdy vyprší současnému kabinetu mandát, přiblížila 16 tisícům korun. O 15 200 korunách mluvil o víkendu v tomto časovém horizontu premiér Andrej Babiš (ANO). Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ale před jednáním kabinetu upozornila na náklady, které navyšování znamená pro podnikatele. Avizovala, že ...
Minimální mzda se od ledna v Česku zvýší o 1150 korun na 13 350 korun. Dohodli se na tom dnes zástupci koaličních stran ANO a ČSSD. O případném zvýšení životního minima budou dál jednat. Novinářům to po jednání tripartity a koaličních špiček řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle Hospodářské komory změna zatíží podnikatele vyššími náklady.