ministerstvo financí kompenzační bonus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ministerstvo financí kompenzační bonus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z největších politických pomníků bývalé vlády ČSSD a ANO má být nenávratně svržen. Zavedení elektronické evidence tržeb přitom stálo miliardy korun. Výdaje za samotný systém zaplatil stát, restauratéři, hoteliéři a obchodníci pak investovali do speciálních pokladních zařízení. Právě podnikatelé chtějí, aby EET zůstala zachována. Ovšem na dobrovolné, a nikoli povinné bázi, což by podle odhadů ministerstva financí přišlo až na 100 milionů korun ročně.
Kopenzační bonus pokračuje. V prosinci loňského roku schválený návrh umožní podnikatelům žádat o 1000 korun denně v rámci dvou nových bonusových období. Žádost si mohou podat živnostníci a podnikatelé s poklesem tržeb nejméně o 30 procent.
Firmy s omezením výroby a služeb kvůli epidemii budou moci zase čerpat příspěvky na náhrady mezd z Antiviru. Znovu budou dostávat 60 procent vyplacené náhrady mzdy do 29 000 korun, tedy příspěvek s označením B. Pobírat ho budou moci za období od 1. listopadu do konce února. Schválila to vláda. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně práce v demisi Jana Maláčová (ČSSD).
Ekonomický expert ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček míní, že závazek nastupující Fialovy vlády srazit schodek státního rozpočtu na příští rok pod 300 miliard korun je teď více ambiciózní než před měsícem, kdy byl vysloven. Stát bude muset kompenzovat firmám covidové restrikce, navíc roste inflace a také úroková sazba za vládní dluhopisy. „Nemohu žít ve vzduchoprázdnu a nevidět, že při případných zhoršujících se predikcích ekonomického vývoje nelze bezhlavě trvat na tom, že snížíme výdaje...
Vláda pomůže podnikatelům prostřednictvím dotačních titulů COVID 2021, COVID Nepokryté náklady a dále kompenzačního bonusu. Obnoví také program na podporu zaměstnanosti Antivirus B. Kabinet to v pondělí schválil, napsal na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Podnikatelé budou mít podle Havlíčka na pomoc nárok, pokud za rozhodné období zaznamenají pokles obratu o 30 procent ve srovnání se stejnou dobu roku 2019.
Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení letos ke konci září stouply meziročně o dvě procenta, tedy o 14,8 miliardy korun, na 744,3 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 323,6 miliardy korun, meziročně o 22,4 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 159,6 miliardy korun, meziročně o 42,9 miliardy korun více. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu ke konci září.
Ministerstvo financí prodlouží vyplácení kompenzačního bonusu až 1000 korun denně pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu zasažené vládními omezeními a dopady pandemie i za květen.
Schodek státního rozpočtu ke konci dubna stoupl na 192 miliard korun z březnových 125,2 miliardy korun. Uvedlo to ministerstvo financí. Jde o nejhorší dubnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci dubna byl schodek 93,8 miliardy korun. Analytici čekají za celý rok nadále schodek rozpočtu spíše kolem 400 miliard korun. Tomu by mělo pomoci oživení ekonomiky v druhé půlce roku.
Velké produkční firmy jako Netflix a Amazon ztrácejí zájem o natáčení v Maďarsku a v Polsku. A právě Česko na tom může podle šéfa rezortu kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) výrazně vydělat. Vláda ale musí filmařům vytvořit předvídatelné a stabilní zázemí. „Mají obavy, že už do dvou let jim nebudeme moci poskytnout dostatečné množství odborníků, jako jsou maskéři, kostyméři a další umělecké profese,“ říká ministr.
Nový kompenzační bonus pro OSVČ a malá eseróčka je štědřejší. Na nový kompenzační bonus má nárok širší okruh žadatelů. Částka je 1 000 korun denně. Nový kompenzační bonus platí zpětně od 1. února 2021.