ministerstvo zdravotnictví léky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ministerstvo zdravotnictví léky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nově nakažených koronavirem začíná po jarní pauze opět přibývat. Oproti mnoha jiným státům v Evropské unii je v české společnosti plně očkovaných pouze 64,3 procenta, posilující dávku má 39,7 procent. Náhrada za očkování však zatím neexistuje. Nosní sprej od firmy SaNOtize, který právě prošel třetí fází testování v Indii, sice snižuje nálož viru v nosohltanu, další informace o jeho účinnosti ale chybí.
Cestovní pojištění to nejsou jen „léčebné výlohy“. Pod pojmem cestovní pojištění se skrývá celá řada připojištění, existuje navíc mnoho specifických situací, které mohou spadat do výluk, případně je třeba riziko pokrýt dalším rozšířením smlouvy.
Ačkoli ruská agrese nemá na lékárenský řetězec Dr.Max příliš velký dopad, společnost pozoruje zvýšenou poptávku po některých produktech včetně prášků na bolest nebo obvazů a náplastí. Někteří ukrajinští uprchlíci zároveň nemohou v Česku sehnat léky, které užívali na Ukrajině. „Samozřejmě jsou i takové léky, jež v tuzemsku nemáme registrované, a pak je nejjednodušší poslat je k lékaři, který jim alternativní lék předepíše,“ říká generální ředitel sítě Dr.Max Daniel Horák.
Na stát se valí problémy s covidovým dědictvím. Milionům roušek, respirátorů či rukavic, které politici se slávou vítali po první vlně pandemie na nádražích a letištích, brzy vyprší lhůta spotřeby. V některých případech dokonce hrozí, že zboží skončí ve spalovnách. Podle Správy státních hmotných rezerv musí stát do konce roku obměnit padesát milionů kusů takového zboží, které v době pořízení stálo přes 200 milionů korun.
Slováci začali v uplynulých dnech vykupovat tablety s obsahem jodu, které se používají při úniku radiace. Ministerstvo zdravotnictví nedoporučilo obyvatelům jejich užívání v rámci prevence a upozornilo na zdravotní rizika. Podle slovenských médií zájem o jodové tablety v zemi stoupl poté, co ruský prezident Vladimir Putin nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti. Slovenské ministerstvo vnitra zase po ruském útoku na Ukrajinu zaznamenalo vyšší počet žádostí občanů země o vydání...
Farmaceutický gigant Pfizer oznámil, že pilulka Paxlovid obstála ve třech samostatných laboratorních testech. Prokázaly, že lék může být důležitým nástrojem pro boj s mutacemi koronaviru včetně omikronu. Americké zdravotní úřady a lékaři uvádějí, že pilulka by mohla být cenným doplňkem lékárničky, protože si ji nově infikovaní lidé mohou snadno vzít doma, čímž by měli předcházet hospitalizaci. Česko s Pfizerem o dodávkách jedná.
Pracovní karanténa se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Podmínky pro pracovní karanténu určí krajské hygienické stanice. Režim bude fungovat až ve chvíli, kdy to bude nezbytně nutné, aby nebyla ohrožena péče o pacienty nebo klienty. Válek to řekl novinářům před jednáním vlády. Lidé zařazení do pracovní karantény budou moci chodit do práce i v případě, že budou mít pozitivní test na koronavirus.
Varianta koronaviru omikron si vzhledem ke své vysoké nakažlivosti "nakonec najde v podstatě každého", řekl v úterý poradce amerického prezidenta Joea Bidena a epidemiolog Anthony Fauci. USA se podle něj nyní nacházejí na prahu období, kdy budou moci "žít s virem" a díky imunizaci obyvatelstva a dostupnosti léků bude léčba covidu-19 jednoduchá. Spojené státy nyní registrují v průměru asi 750 tisíc nově nakažených za den a počet infikovaných pacientů v nemocnicích tam poprvé překročil 150 tisíc.
Izrael schválil očkování osob s oslabeným imunitním systémem čtvrtou dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Oznámil to koordinátor boje s epidemií z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Izrael se tak stal první zemí na světě, která ve světle hrozby nakažlivější koronavirové varianty omikron dala druhé posilovací dávce zelenou
Japonské ministerstvo zdravotnictví 24. prosince schválilo použití tablety k léčbě covidu-19 od americké farmaceutické společnosti Merck & Co. Molnupiravir se tak stal prvním ústně podávaným lékem proti covidu schváleným v této asijské zemi. Přípravek by měl být podle ministerstva ve zdravotnických zařízeních k dispozici už v pondělí, informovala agentura Kjódó.