mirek topolánek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mirek topolánek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Svaz průmyslu a dopravy má na příští čtyři roky nového šéfa. Stal se jím dosavadní viceprezident nejvlivnějšího zájmového sdružení firem v Česku Jan Rafaj. Podle svých slov se zaměří na jednání s vládou o dopadech úsporného balíčku, především na navrhované zvýšení korporátní daně o dva procentní body. Za největší překážku dlouhodobého rozvoje Česka považuje Rafaj trh práce.
... o to expremiér Mirek Topolánek, který už loni... rozhovoru pro E15 Topolánek. Postupně se objevili...
Bývalý premiér Mirek Topolánek, který se uchází ...
Pokud se vládě podaří najít 70 miliard a snížit o ně náš strukturální schodek, pak bychom měli být rádi. Obzvlášť pokud to zvládne ze dvou třetin na výdajích, jak ministr financí slibuje. A schůzky s Národní ekonomickou radou vlády ukazují, že k tomu má vláda odhodlání. Až v květnu představí balíček opatření, snad nás příjemně překvapí. Ať už to dopadne jakkoli, jednu věc bychom si ze současných snah měli odnést do budoucna.
Spor o radar v Brdech a pomoc bojující Ukrajině. Obě události od sebe dělí patnáct let, projevují se v nich ale stejné vzorce chování. Kdo je vlastenec a kdo zrádce? Kdo se jen bojí a kdo aktivně pomáhá ruskému vůdci?
Doslova každý decimetr čtvereční usilovně hledají pracovníci Pražského hradu, aby se inaugurace Petra Pavla mohlo zúčastnit co nejvíce politiků, podporovatelů nastupující hlavy státu a dalších významných osobností. Vzhledem k omezeným kapacitám především Vladislavského sálu, který musí tentokrát pojmout přes osm set lidí, nebyli na slavnostní složení slibu čtvrtého českého prezidenta pozváni bývalí předsedové vlád vyjma Andreje Babiše, který je nyní poslancem.
Dvacátý čtvrtý únor roku 2022 se do evropských dějin zapíše tragickým písmem. Po mnoha letech vypukla v Evropě velká a krvavá válka mezi dvěma státy. Válka jako z jiného století. Válka o kontrolu nad dobytým územím a porobeným obyvatelstvem. Válka, jejíž jednotlivé výjevy připomínají to nejhorší, čím si starý kontinent ve 20. století prošel. Fotografie z Bachmutu, plné bahna, krve a zmrzlých postav v uniformách, se na první pohled v ničem neliší od Passchendaele roku 1917.
České poště vyčítáme kdeco – že nedoručuje včas nebo vůbec, každý zažil, jak mu přistálo oznámení o uložení zásilky, i když byl doma, a podobně. Pošta samozřejmě není bez chyb, ale dost velký díl viny na tom, že je to miliardová černá díra na peníze, nese stát, respektive skutečnost, že si nedokázal nikdy ujasnit, co vlastně po obřím státním podniku chce.
Nejvlivnější zájmové sdružení firem v Česku, Svaz průmyslu a dopravy (SP), čeká po čtyřech letech volba prezidenta. O neplacenou funkci, která však vyžaduje práci na plný úvazek, se hlásí čtyři zájemci. Volba se bude konat v květnu. E15 zjišťovala, co kandidáti organizaci s jedenácti tisíci členy včetně skupiny ČEZ nebo společnosti Škoda Auto nabízejí.