mobilní operátoři v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mobilní operátoři v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Fond J&T Ventures posílá 600 tisíc eur, zhruba 15 milionů korun, do česko-slovenského startupu Born Digital, který vyvíjí hlasové asistenty pro call-centra či firemní zákaznické linky založené na umělé inteligenci. Investici chtějí zakladatelé použít na další vývoj a expanzi do Německa, Velké Británie a Spojených států.
Nekalá jednání firem a hlavně kartelové dohody začne od příštího roku sám vyhledávat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Využívat se kvůli tomu má i speciální počítačový program. „Je to analytický nástroj, který už v zahraničí existuje, a některé soutěžní úřady ho využívají. Nyní ho adaptujeme na české prostředí a posílíme i samotnou soutěžní sekci o patnáct lidí,“ říká nový šéf ÚOHS Petr Mlsna.
Tak dlouho vláda slibovala občanům čtvrtého mobilního operátora, až nakonec žádný nepřišel. Vládě to ale zjevně nevadí, neboť ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu Hana Továrková, ale i premiér Andrej Babiš začali výsledek aukce okamžitě označovat za skvělou zprávu a jejich úspěch. Chápu, že komunikace politiků je obor celkem kreativní, ale tohle předčilo všechna očekávání.
Britská vláda zakázala tamním mobilním operátorům, aby po letošním 31. prosinci při výstavbě sítí páté generace (5G) využívali technologie čínské firmy Huawei Technologies. Oznámil to ministr Oliver Dowden, do jehož kompetence spadá také digitalizace. Čínský podnik v reakci uvedl, že rozhodnutí Londýna je pro něj zklamáním. Na to, aby Londýn firmu Huawei z budování sítí 5G vyřadil, dlouhodobě kvůli bezpečnostním rizikům naléhaly Spojené státy.
Realitní kanceláře jsou přežitek z minulého století a transakce s nemovitostmi je možné dělat on-line bez zbytečných zprostředkovatelů a provizí. Přesně na tento model sází už třináct let portál Bezrealitky.cz. A realitní kanceláře jsou stále běžnou součástí trhu. „Firma možná trochu předběhla dobu. Dlouho se kvůli tomu nic nedělo. Web byl zastaralý, a navíc na něm parazitovala řada makléřů,“ popisuje situaci šéf Bezrealitky Hendrik Meyer.
Skupina KKCG znovu dokazuje, že dokáže využívat i mnohamiliardové investiční příležitosti. Sazka, dceřiná společnost skupiny Karla Komárka, loni podala nezávaznou nabídku na odkup 51procentního podílu ve dvou loterijních společnostech nejbohatšího Bulhara Vasila Božkova. Z podnikatelova vyjádření na sociálních sítích v minulém týdnu vyplynulo, že mu za balík akcií nabízela miliardu bulharských leva, v přepočtu 13,6 miliardy korun.
Společnost Starship Technologies má velké plány se svými robotickými minivozítky. Nejnověji spustila dovážku jídla pomocí těchto strojů v arizonském městě Tempe. Společnost založili v roce 2014 Ahti Heinla a Janus Friis, spoluzakladatelé známého komunikátoru Skype.
Přibližně půlroční zpoždění nabera aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G na konci června. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) by ji měl vypsat na konci června. Veřejnou konzultaci nově navržených podmínek spustí 16. března. Na připomínky budou mít operátoři měsíc. Do státního rozpočtu by aukce měla podle předpokladů přinést minimálně šest miliard korun.
Turecko začne s výrobou vlastních osobních automobilů, a to rovnou těch elektrických. Projekt osobního vozu domácí výroby dlouhodobě prosazuje prezident Recep Tayyip Erdogan a jeho vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP). Chtějí tím ukázat ekonomickou sílu nově vznikajícího trhu své země, uvedla agentura Reuters. V Turecku se zatím jen vyrábějí auta zahraničních značek.
Významná česká investiční skupina, která nedávno prošla akcionářskou proměnou, rozjela sérii akvizic. Po získání dvou českých firem ulovili brněnští dravci poměrně velkou rybu i ve Švýcarsku.