mobilní operátoři v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mobilní operátoři v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Minulých asi dvacet let platilo, že se každý rok na přelomu února a března celý telekomunikační svět slétne do katalánské metropole Barcelony, kde probíhá gigantický veletrh Mobile World Congress. Stotisícovým návštěvám učinil konec covid – v roce 2021 kongres neproběhl vůbec, o rok později chyběla velká jména odvětví jako Ericsson, Nokia nebo Cisco, loni také nebyly přítomné zrovna davy lidí.
Dividendy kam se podíváš. Hlavní firmy na pražské burze pošlou akcionářům přes 70 miliard. Chystá se zákaz Huawei v českých sítích. Operátoři hrozí státu soudy o desítky miliard. Machoňova skupina APS investovala v Řecku. Nakoupila velký balík problémových pohledávek. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Rozdělování mobilních telekomunikačních obrů na části je moderní trend, o kterém přitom nikdo nechtěl před mnoha roky ani slyšet. I proto byla „funkční separace“ na část infrastrukturní a část týkající se služeb považovaná za nejtvrdší nástroj, který mají k dispozici regulátoři, když chtějí řešit selhání na trhu a nic mírnějšího nepomáhá. Teď je to naopak nový standard. Operátoři se zbavují svých „realitních“ součástí dobrovolně a s velkou chutí.
Na tuzemském telekomunikačním trhu se rozjela transakce dotýkající se miliardových majetků. Zdejší pobočka operátora T-Mobile se dělí na dvě společnosti. Majitel v podobě Deutsche Telekomu založil podnik T-Mobile Infra CZ, do kterého z T-Mobilu přesouvá aktiva spojená s provozem mobilních sítí. Operátor následuje podobné dřívější kroky svých konkurentů, dělením už si prošly O2 i Vodafone.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Trh se staršími byty nabízí investorům největší příležitost od roku 2008. Na české mobilní sítě získávají po Číňanech vliv Arabové. Rozjela se transakce s vysílači. „Pořád ještě dokážeme vydělávat. V recesi se to může hodit,“ říká v rozhovoru pro deník E15 šéf Škody Auto Klaus Zellmer. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze ...
Zavedeným dodavatelům technologií pro mobilní sítě Huawei, Ericsson a Nokia se rýsuje slibná americká konkurence, jejíž důležitá pobočka operuje v Brně. Od roku 2017 fungující podnik Mavenir nově získal investici 155 milionů dolarů od fondů Koch Strategic Platforms a Siris Capital Group a celkově už si přišel na více než 850 milionů dolarů, tedy asi 22 miliard korun. Zejména americká vláda si od Maveniru slibuje, že v mobilních sítích zarazí dominanci čínských firem.
Tatra Defence Vehicle posílí výrobu. Dodá armádě další obrněnce Titus za 3,6 miliardy. Čeští operátoři se chystají na výpadky elektřiny. Sítě přežijí bez proudu půl hodiny. Hypotéky opět zlevnily, lepší úrok si lidé musí vyhádat. Přijde hluboká krize, nezaměstnanost, některé firmy nepřežijí, varuje šéf stavební skupiny Vinci. Lidé se zbavují chalup a rekreačních domů pořízených za covidu. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem ...
Čeští operátoři se chystají na výpadky elektřiny. Sítě přežijí bez proudu půl hodiny. České firmy milují bizjety. Trh s letadly je krizím navzdory vyprodaný. Top 10 akcií, kterým věří drobní investoři z Česka: vede Apple a Tesla. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši nabídku ...
Trojice operátorů má obavy o provoz mobilních sítí v případě, že by vlivem energetické krize a války na Ukrajině nastaly problémy s dodávkami elektřiny, na které jsou telekomunikační sítě závislé. Nejistota O2, Vodafonu a T-Mobilu kopíruje nervozitu v dalších evropských zemích. Zejména v Německu, Francii, Itálii a Švédsku začala příprava krizových plánů. Výpadkem mobilních sítí by byl v podstatě ohrožen každodenní chod celého státu.