modřany power - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu modřany power, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Další víc než jednu miliardu korun investuje německá společnost Mubea do rozšíření svého prostějovského závodu na výrobu autodílů. Díky investici má vzniknout pět stovek nových pracovních míst. Mubea dosud v Prostějově investovala přes tři miliardy korun a zaměstnává tam 932 lidí.
Společnost CTY Group plánuje v Praze postavit rezidenční projekt s více než 800 byty. Projekt však chystá v době, kdy vůči ní probíhá insolvenční řízení.
Společnost Modřany Power se postavila zpět na vlastní nohy. Po tom, co ji loni věřitelé poslali do konkurzu a musela řešit spor s městem Prostějov, je zase aktivní a vydělává. Hlavní akcionář je však stále v problémech.
Německá společnost Mubea plánuje, že v Prostějově postaví novou továrnu na výrobu dílů pro automobilový průmysl, ve které by mohlo najít práci nejméně 500 lidí. Radnice už firmě nabídla pozemky v průmyslové zóně. Koncern Mubea už v Prostějově vlastní jeden výrobní závod, v němž pracuje 790 lidí. Výši plánované investice firma nezveřejnila. Prostějovsko v dubnu vykázalo nezaměstnanost 7,6 procenta.
Přední český výrobce spojovacího potrubí Modřany Power se dostal do problémů. Firma, která se chystá podílet na dostavbě Temelína, je totiž kvůli dluhům v insolvenčním řízení. Návrh na insolvenci podala Komerční banka s tím, že jí firma od loňského podzimu dluží asi 150 milionů korun. Vzhledem k dalším velkým pohledávkám přitom poslala KB do insolvenčního řízení rovnou i vlastníka Modřany Power, investiční skupinu CTY Group.
Při vybírání mezi zájemci o dostavbu Temelína jde nejen o nabízenou technologii či národní bezpečnost, ale také o případné výhody pro české firmy. V tomto směru přišel s novým slibem americký Westinghouse - v případě vítězství v tendru chce široce využívat služeb českých ocelářů. České firmy by mohly dodávat i pro další jaderné bloky Westinghousu jinde v Evropě. Řekl to generální ředitel společnosti Danny Roderick.
Špičky ruského jaderného světa podepsaly v Praze kontrakty s českými firmami za 25 milionů eur. Na fóru dodavatelů jaderného průmyslu Atomex Europe, jehož druhý ročník organizovala skupina Rosatom, podepsaly české firmy Chladící věže Praha, Arako a Sigma Group kontrakty na dodávky pro ruské jaderné elektrárny.
Do největšího tendru v historii České republiky na dostavbu jaderné elektrárny Temelín se přihlásili tři kvalifikovaní zájemci – francouzská Areva, americký Westinghouse a česko-ruské konsorcium Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress. Výběr dodavatele a podpis smlouvy je plánován na konec roku 2013, informoval ČEZ. Hodnota zakázky se odhaduje na 200 až 300 miliard korun, významný podíl má připadnout domácím firmám.
Celosvětový zájem o projekty v oblasti jaderné energetiky by se měl v brzké době oživit po útlumu, který způsobila loňská havárie v japonské jaderné elektrárně Fukušima. Předpověděl to francouzský jaderný gigant Areva. Dodal, že se hodlá zúčastnit tendru na technologii pro první jadernou elektrárnu v Polsku. V Česku se nyní Areva uchází o dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.
Polygrafická společnost Česká Unigrafie je v insolvenčním řízení. Rozhodl o tom Městský soud v Praze na základě podnětu brněnské firmy APPK, které Česká Unigrafie dluží přes jeden milion korun po splatnosti.