modul orion - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu modul orion, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Více než tři dekády v USA vyrábí satelity, sondy a jejich pohonné systémy. Jeho společnost Stellar Exploration dodává komponenty a plní zakázky od NASA, SpaceX či Blue Origin. „Náš nejlepší marketing je ten, že znám skoro všechny v oboru malých družic a sond,“ říká emigrant, inženýr a tak trochu geek Tomáš Svítek. V Česku loni založil pobočku firmy, aby díky globálnímu boomu létání do vesmíru na práci na kosmických aparátech nalákal tuzemské inženýrské talenty. Netrvalo dlouho, a přišel nový byznys: výroba...
Majitel Twitteru Elon Musk zpřístupnil třem vybraným novinářům interní komunikaci bývalých zaměstnanců. Žurnalisté mají zdokumentovat, jak americké úřady zasahovaly do moderování obsahu na prominentní sociální síti. Kauza je obzvláště komplikovaná, konzervativci ji zpravidla označují za obdobu Watergate, názory z druhé strany spektra se snaží věc zlehčovat.
Týden od startu mise Artemis I k Měsíci je v okolí tohoto souputníka Země živo. Vedle série excelentních snímků a dobrých zpráv o průběhu letu – mezi nimiž vyniká třeba včerejší průlet jen 130 kilometrů nad povrchem Měsíce – a také misí většiny stopujících cubesatů (drobných satelitů), se ale zpět „domů“ dostaly i první špatné zprávy.
Raketa Space Launch System (SLS) s modulem Orion odstartovala z floridského mysu Canaveral. NASA tak odstartovala misi Artemis I, která je prvním krokem programu, který má vrátit člověka zpět na Měsíc. Modul Orion má bez posádky obletět Měsíc a po 25 dnech se vrátit zpět na Zemi.
Vesmírná agentura NASA opět odložila vyslání rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Start mise nazvané Artemis z floridského mysu Canaveral byl tentokrát zrušen kvůli úniku paliva. Modul NASA bez posádky má v plánu obletět Měsíc a vrátit se zpět na Zemi, dvouhodinové časové okno pro start se mělo otevřít ve 20:17 našeho času. Mise Artemis I stojí na začátku nového programu NASA, který má ambice po půl století vrátit člověka na Měsíc.
Dobré ráno! Je 241. den roku, svátek má Evelína, před sedmnácti lety hurikán Katrina zdevastoval americké pobřeží od Louisiany po Floridu. Zabil až 1 836 lidí a způsobil škody nejméně za 115 miliard dolarů. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
... Měsíci – stupňový adaptér modulu Orion totiž ve svých... S modulem Orion na misi Artemis ...
Helga, Zohar a Campos se na přelomu srpna a září pravděpodobně podívají do vesmíru. Jsou to speciálně upravení a senzory prošpikovaní panáci s lidskými rozměry, kteří teď spočívají v útrobách zapečetěného modulu Orion na špici rakety Space Launch System (SLS) v rámci mise Artemis I, která má obletět Měsíc.
Byl pilotem lunárního modulu mise Apollo 16 a zároveň zatím jedním z posledních astronautů, kteří kráčeli po Měsíci. Rozhovor s astronautem Charlesem Dukem vznikl během jeho návštěvy v Praze před čtyřmi lety, nyní jej u příležitosti padesátiletého výroči přistání člověka na měsíci připomínáme.
Před padesáti lety odstartoval modul Apollo 11 svou pouť k povrchu Měsíce. V dohledné době by se k němu lidstvo mohlo vydat znovu. Aspoň takové jsou záměry amerického prezident Donalda Trumpa. Ambiciózní nový program se jmenuje Artemis a do roku 2028 by měl zajistit „stálou přítomnost člověka“ na Měsíci. Velkou roli při průzkumné činnosti mají hrát start-upy.