monero kurz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu monero kurz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Minus padesát tři procent. O tolik od začátku roku klesl kurz nejrozšířenější kryptoměny. Z historického hlediska to pro bitcoin nijak výjimečný propad není a souvisí s cyklickým chováním jeho ceny. Přesto se řada zájemců o krypto těžko ubrání myšlenkám na to, zda v rámci ekosystému digitálních měn nejsou ostrůvky pozitivní deviace, kde se letos dalo prodělat o něco méně, když ne rovnou vydělat.
Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, chainlink, polkadot, litecoin, monero či XRP charakterizují prudké výkyvy – volatilita. Podívejte se na přehled aktuálních cen jednotlivých digitálních mincí.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky poměrně náročný proces. Na rozdíl od dobývání surovin lze ale kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách.
Skutečně anonymní používání virtuálních měn má být v Evropské unii pro řadu uživatelů výrazně složitější než nyní. Počítá s tím návrh Evropské komise, jenž má uvalit na zprostředkovatele kryptoměnových služeb typu burz povinnost identifikovat jak odesílatele, tak příjemce kryptotransakcí.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku masové obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Kryptoměny přitahují pozornost stále více lidí, ale ti by měli kromě sledování kurzů věnovat pozornost způsobu zabezpečení svých digitálních mincí. Bitcoin a další kryptoměny lze uchovávat v elektronických peněženkách, jež se ale od sebe významně liší. Důležitou roli v tomto rostoucím byznyse hrají i Češi. Vývojářům peněženek se navíc daří naskakovat na trendy jako NFT či DeFi.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik.
Pro řadu lidí se stal synonymem kryptoměn bitcoin, po jeho prudkém zhodnocení však investoři a spekulanti hledají nové příležitosti, jak rychle zbohatnout. V Česku je v tomto kontextu poměrně populární litecoin.
Bitcoin představuje nejrozšířenější kryptoměnu, jejich počet se ale řádově pohybuje v tisících. Nechybí mezi nimi ani klony bitcoinu, které se liší jen úpravou názvu a kódu, stejně jako "měna" Dogecoin inspirovaná internetovým vtípkem. Přehled několika nejznámějších digitálních měn přinášíme níže.