moneta stavební spoření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu moneta stavební spoření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Aktuální úrokové sazby se již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Jedním z kroků, které vláda zvažuje, aby ušetřila, je zrušení státního příspěvku u stavebního spoření. To znamená, že klient, který má zřízené stavební spoření, dostává kromě běžného úroku z naspořené částky také státní podporu. To by se ale teď mohlo změnit.
Extrémní inflace a s ní související ztráta hodnoty peněz se podepisují na zájmu klientů o možnosti zhodnocení volných prostředků. Druhou stránkou mince je pak rapidní zvýšení na straně výdajů. Pro řadu domácností je tak čím dal těžší „něco“ ušetřit. Jak tedy nyní spořit a na jaké produkty se v této době zaměřit? Na otázky deníku E15 odpovídá Tomáš Kapoun, manažer investic Moneta Money Bank.
Jedním z mnoha návrhů na snížení schodku státního rozpočtu je také zrušení státní podpory stavebního spoření. Tento nástroj však v tuzemsku tvoří jeden ze základních pilířů financování bydlení. A možná nakonec více ztratíme, než získáme.
Nejstarší soutěž finančních produktů u nás ocenila již po dvacáté aktuálně nejlepší finanční produkty na trhu. Porota ohodnotila celkem 190 produktů od 59 finančních společností ve dvaceti kategoriích. Zabodovaly především online produkty a ty, které myslí na uživatelský komfort. Poprvé byly hodnoceny i produkty podporující udržitelnost v nové kategorii Zelená koruna.
Využíváte bankovních služeb, máte půjčku, hypotéku, pojištění, zajímáte se o investice? Pokud ano, jistě uvítáte možnost hlasovat pro svoji oblíbenou finanční službu v letošním jubilejním 20. ročníku soutěže Zlatá koruna.
S inflací související ztráta hodnoty peněz a vytrvale rostoucí úrokové sazby ze strany ČNB a následně komerčních bank se podepisují na zájmu klientů o spořicí produkty. Zvýšená poptávka se týká spořicích účtů a dnes již i termínovaných vkladů, které dlouho procházely útlumem.
Něco takového čeští střadatelé léta neviděli. Banky během dubna opožděně zareagovaly na strmě rostoucí sazby České národní banky a začaly v širším měřítku lidem zvyšovat úročení na bankovních kontech. Úroky šplhají až na čtyři a půl procenta, sázka na agresivní úrokovou politiku je přitom doménou hlavně menších bank. I tak ovšem ani úrokové špičky na domácím trhu zdaleka nedosahují k tempu růstu českých cen, a dokonce ani k základní sazbě centrální banky.
Pro děti jen to nejlepší. To platí i u dětských účtů, které jde mnohdy založit už od narození potomka. Bankéři ale upozorňují, že existují i výhodnější volby. Je proto dobré pečlivě zvážit, kam kapesné nebo příspěvky od prarodičů posílat. Redakce E15 připravila velké srovnání dětských účtů, jež zodpoví, které bankovní účty pro děti jsou bez poplatků, s bonusem, vlastní kartou a mají nejlepší úrok.
Ani dávno schválená hypotéka nemusí být v současném prostředí nasyceném hektickým růstem stavebních nákladů pojistkou budoucího bydlení. Bankovní byznys totiž hlásí stále více případů, kdy už klientům stará hypotéka nestačí a stavebník si musí sjednat dodatečné financování či sáhnout hlouběji do úspor, v krajním případě pak i prodat nedokončenou nemovitost. Kromě dřívějšího „prostavění“ původního rozpočtu je častou příčinou nedostatečnosti půjčky na bydlení i situace, kdy developer odstoupí od smlouvy s ...