Monika Hohlmeierová - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Monika Hohlmeierová, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Evropská komise by měla vůči Česku vůbec poprvé použít nové pravidlo spojující čerpání společných peněz s dodržováním principů právního státu a zastavit zemi vyplácení dotací. V souvislosti s ukončeným auditem firem okolo holdingu Agrofert to dnes navrhli europoslanci Evropské lidové strany. České úřady jsou podle nejsilnější frakce Evropského parlamentu ve věci střetu zájmů premiéra Andreje Babiše nečinné, čímž porušují unijní právo.
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli se ohradil proti tvrzení české vlády, že rezolucí kritizující možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše se europoslanci částečně vměšují do českých vnitřních záležitostí.
Za rezolucí Evropského parlamentu podle premiéra Andreje Babiše (ANO) stojí čeští europoslanci, kteří dělají vše pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodili. Babiš to sdělil v reakci na páteční kritické usnesení Evropského parlamentu kvůli jeho možnému střetu zájmů. Rezoluce se podle něj snaží ovlivnit výsledek auditních procesů v rámci EU.
Evropští poslanci budou v pátek večer řešit údajný střet zájmů českého premiéra. S největší pravděpodobností přijmou usnesení, že Andrej Babiš stále kontroluje holding Agrofert a zároveň ovlivňuje rozdělování unijních dotací, které firma pobírá. „Není zřejmé, zda česká vláda hájí zájmy státu, nebo soukromé osoby. To samotné už lze považovat za střet zájmů,“ zmínil k tomu politolog Tomáš Lebeda.
Poslanci Evropského parlamentu vnímají Česko jako „systémovou kleptokracii". Tvrdí to europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS). Podle ní to vyplývá z debat při přípravách rezoluce na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
... pro rozpočtovou kontrolu Monika Hohlmeierová je pomatená, řekl...
Bývaly doby, kdy se tu hodnocení z Bruselu očekávala s jistou bázlivostí. A po kritice si zdejší politická garnitura sypala popel na hlavu a slibovala nápravu. Jenže to bylo v době před naším vstupem do EU a v jiné politické atmosféře. Jakkoliv ani to nebylo úplně košer.
Jednání s premiérem Andrejem Babišem či setkání se zástupci několika ministerstev mají v plánu zástupci výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu (EP). Ten na svém zasedání rozhodl, že jeho zástupci koncem února navštíví Česko. Mise související s prověřováním možného Babišova střetu zájmů v souvislosti s evropskými dotacemi má za cíl zjistit, jak české úřady nakládají s financemi z evropských fondů.
Evropská komise vedená Ursulou von der Leyenovou podle německého deníku Die Welt změní svou politiku vůči zemím visegrádské skupiny - Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku. Bude tvrdá v otázkách právního státu, ale zároveň s V4 povede strukturovaný dialog, jehož cílem je vzájemný respekt a uvolnění napětí uvnitř EU. V plánu jsou mimo jiné častější návštěvy evropských politiků v zemích Visegrádu nebo vyrovnanější migrační politika.