moratorium na hypotéky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu moratorium na hypotéky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čeští investoři spálili od roku 2013 více než čtyři miliardy korun v prašivých korporátních dluhopisech. Ač podle odborníků nejde o tragické číslo, v příštích měsících přituhne. Inflace a zvyšující se úrokové sazby u bank přehřejí další firmy, které dluhopisy vydaly. Investoři by si měli dávat pozor zejména na ty z oblasti nemovitostí.
Na někdejší trojku tuzemských kurzových sázkových kanceláří Maxi-Tip míří další insolvenční návrh. Informuje o tom INFO.cz. Podal jej nespokojený sázkař, kterému sázková kancelář už od roku 2020 dluží téměř deset milionů korun. Jak z návrhu vyplývá, není se svými pohledávkami sám – peníze, byť třeba ne v takové výši, má Maxi-Tip dlužit řadě dalších sázkařů a dodavatelů. Až se nabízí otázka, jestli v tomto případě neselhává dohled státu.
Většina školáků, až na výjimky, se tento týden vrátila do téměř standardního školního režimu. Tedy pokud pomineme nový normál s povinností testování, roušek a dalších opatření. Možná je nejvyšší čas si položit otázku, proč zrovna české děti byly doma tak dlouho. Jsem rád, že se otevírají obchody, zahrádky restaurací. Rozumím fanouškům, že chtějí na fotbal. Ale proč byly děti pořád doma, tomu opravdu nerozumím. Souhlasím s předním českým psychiatrem Cyrilem Höschlem, že rok je pro mladou generaci strašně ...
Firmy a živnostníci v ČR mají stále větší problémy se splácením svých úvěrů. Od konce loňského října, kdy skončilo moratorium na splátky úvěrů, do konce letošního ledna se objem nesplácených úvěrů živnostníků zvýšil o 813 milionů korun. To je nárůst o 38 procent. Nárůst nesplacených úvěrů ohlásily i firmy. A to o osm miliard korun a 17 procent.
Na konci října skončila platnost podpůrného vládního opatření pro občany ČR, na které měla pandemie, a s ní spojená krize, nepříjemný ekonomický dopad. Toto vládní opatření je známé jako moratorium na splácení úvěrů a bylo platné od 1. dubna 2020. Odklad splácení úvěrů je tedy u konce, ale druhá koronavirová vlna je v plném proudu. A co na takovou situaci říkají banky a bankovní klienti?
Jak si stojí trh s úvěry na konci roku, uprostřed druhé covidové krize a v době, kdy akorát skončilo moratorium na možnost odkladu splátek? Podle úvěrové analytičky skupiny Partners Lucie Drásalové se podmínky u poskytování úvěrů na bankovním trhu i navzdory covidové krizi v zásadě nezměnily. Ovšem s jedinou výjimkou.
Firmy a domácnosti, které využily odkladů splátek úvěrů z jarní vlny koronavirové pandemie, se musí od začátku listopadu připravit na zahájení jejich splácení. Jde přitom podle dat České národní banky o astronomickou sumu ve výši 448,7 miliardy korun, což představuje zhruba patnáct procent úvěrového portfolia tuzemských bank.
České banky jsou prozatím byznysově silné v kramflecích, a to i tváří v tvář druhé vlně pandemie. „Další kolo plošného moratoria nepředpokládám, nebude k němu vůle,“ říká ekonom poradenské společnosti KPMG a exbankéř České národní banky Mojmír Hampl.
Koncem října skončilo „zmrazení úvěrů“ kvůli koronakrizi. Od tohoto týdne by dlužníci, kteří využili moratoria na splácení půjček, měli opět začít splácet. Ne každému se to však podaří, což bankám způsobí obří ztráty.
České spořitelně klesl čistý zisk za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně o 38,9 procenta na 7,9 miliardy korun. Provozní zisk 15,6 miliardy korun byl oproti stejnému období loňského roku nižší o 7,3 procenta. Hospodářské výsledky významně ovlivnila epidemie nemoci COVID-19. Hospodářské výsledky zveřejnila na svém webu. Mateřské rakouské Erste Group klesl čistý zisk dokonce o polovinu.