moravský peněžní ústav - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu moravský peněžní ústav, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost SAB Finance se chystá navýšit svůj kapitál o 500 milionů korun. Peníze chce následně použít k posílení své pozice v Trinity Bank. Akcie firmy ovládané finančníkem Radomírem Lapčíkem jsou zalistované na trhu Standard pražské burzy, velké pozornosti investorů se však po většinu času netěší.
Trinity Bank působí na českém trhu od roku 1996 a byla založena ve Zlíně. Původně se jednalo o největší tuzemskou družstevní záložnu s názvem Moravský Peněžní Ústav. Ten ale získal v roce 2018 bankovní licenci a došlo k přejmenování na Trinity Bank. Banka se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví. U soukromých osob cílí především na vkladové produkty. Naopak u podnikatelů a firem se specializuje na úvěrové produkty.
Největší český zprostředkovatel devizových obchodů SAB Finance zlínského miliardáře Radomíra Lapčíka letos v lednu vstoupil na pražskou burzu. Zatím se mu povedlo upsat zhruba polovinu plánovaného objemu akcií. Ty patří mezi nejdražší a tedy i nejméně obchodované na pražském parketu. Lapčík se tedy kromě výplaty mimořádné dividendy akcionářům rozhodl na začátku září pro rozdělení akcií tak, aby byly levnější a více likvidní. Kromě toho se chystá vstoupit na americký i švýcarský bankovní trh.
Člen národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda nastoupil na pozici hlavního ekonoma české banky Trinity Bank. Bude zde vyhodnocovat investiční příležitosti a také se podílet na rozhodnutích o dalším vývoji a strategii.
Tuzemské družstevní záložny vykázaly v prvním pololetí ztrátu 43,6 milionu korun, ve stejném období loni přitom byly ve ztrátě 58,4 milionu korun. Vyplývá to ze statistiky České národní banky. Počet členů devíti kampeliček letos klesl o 9600 na 12 642. Pokles souvisí s přeměnou záložny Moravský peněžní ústav na banku Trinity od ledna 2019.
Švýcarské bankovnictví hledá nový model svého fungování. Neprůstřelná diskrétnost je spolu s množícími se reporty za hranice země ta tam, na byznysu se navíc zle podepsala éra záporných úroků. Někteří z majitelů někdejších zlatých nosnic tak nabízejí své banky na prodej. „Pro vlastníky nedává smysl je držet, pokud si nenajdou jiný byznys model. Rád bych se orientoval na asijskou klientelu, která stále ještě preferuje Švýcarsko a má tendenci rozdělovat majetek mezi domácí a švýcarské destinace,“ uvádí ...
Spořitelní družstvo Moravský Peněžní Ústav je se začátkem letošního roku díky licenci ČNB bankou. Zatím stále pracuje na změnách, aby jako plnohodnotná banka mohl fungovat. Nyní MPÚ dostál slibům, že v únoru prozradí své jméno. Bude to Trinity Bank.
Moravský peněžní ústav se se začátkem roku stal oficiálně bankou. Finanční dům nyní teprve pracuje na potřebných změnách, aby jako banka mohl začít i naplno fungovat, klientům však již nyní nabízí nový spořicí účet Výhoda+.
Moravský Peněžní Ústav získal licenci ČNB a se začátkem ledna je tak na českém trhu o jednu banku víc. V této chvíli prochází společnost transformací, jejíž součástí je i její celkový rebranding.
Moravský Peněžní Ústav (MPÚ) získal od České národní banky kladné stanovisko k žádosti o udělení bankovní licence. Od příštího roku tak na tuzemském trhu přibude další hráč.