možnost cestování do francie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu možnost cestování do francie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chorvatsko vstoupí do schengenského prostoru od 1. ledna 2023, rozhodli ministři vnitra zemí Evropské unie. Češi tak budou moci jezdit do Chorvatska bez hraničních kontrol. „Chorvatsko získalo jednomyslnou podporu Rady pro vnitřní věci a spravedlnost, 1. ledna 2023 se stáváme členem schengenu!“ reagoval na twitteru chorvatský premiér Andrej Plenković.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
Oblíbený zaměstnanecký benefit se poprvé objevil v poválečné Anglii. Tehdejší vláda chtěla poukázkami na jídlo podpořit pravidelné stravování zaměstnanců. Nápad se uchytil a rozšířil do celého světa. Od té doby se stravenky neustále vyvíjejí. Jejich papírovou podobu nahradily elektronické stravenky na digitálních kartách a změnil se i způsob jejich použití. Kromě jídla s těmito benefitními kartami zaplatíte i volnočasové aktivity!
Ministři zahraničí Evropské unie se na středečním summitu v Praze dohodli na kompromisu ohledně zákazu vydávání turistických víz pro občany Ruské federace. Pro Rusy bude byrokraticky náročnější a dražší vycestovat do Evropy. Nepodařilo se však prosadit úplné odepření vstupu na území sedmadvacítky, které požadovala Ukrajina a někteří členové evropského bloku.
Itálie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací vůbec. Není divu – dlouhé pobřeží, krásné hory, historické památky a výborné jídlo tvoří ideální dovolenkový mix. Chystáte se do Itálie autem? Přečtěte si, kudy jet, na kolik vás cesta vyjde a další důležité informace, které byste před výjezdem měli vědět.
Dobré ráno! Je 188. den roku, svátek má Bohuslava, před 36 lety vydala americká společnost Microsoft vylepšený operační systém IBM PC DOS Version 3.2. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Cesta na dovolenou v Chorvatsku zřejmě bude od příštího roku výrazně příjemnější. Nejen že se v této přímořské zemi bude oficiálně platit eurem, ale od ledna 2023 se může stát také nejnovějším členem Schengenu neboli prostoru volného pohybu zboží a osob. To by byla nepochybně skvělá zpráva pro chorvatskou ekonomiku, která je z jedné pětiny závislá na příjmech z cestovního ruchu. Některé státy se však zároveň obávají, zda tento krok nemůže ohrozit unijní jednotu.
Čerstvá čísla o šestnáctiprocentní květnové inflaci potvrdila, že letos citelně zdražuje téměř vše kolem nás a cestování do zahraničí není výjimkou. Zvedly se náklady na samotnou cestu, na ubytování i ceny v zahraničních obchodech a službách. Vše je ovšem relativní. Zvyšují se totiž i útraty, které Češi realizují v souvislosti s dovolenou v tuzemsku. A právě tempo zdražování zboží a služeb v cizině ve srovnáním s domácím je jedním ze dvou faktorů, které ovlivňují kupní sílu koruny v zahraničí.
Česká inflace na úrovni 11,1 procenta je vysoká. Je dokonce vysoká nejen absolutně, ale i ve srovnání s ostat-ími zeměmi. Vyšší je pouze v Estonsku a v Litvě. Na druhé straně tabulky zemí EU je Francie, která měla za únor meziročně 3,6 procenta, a celá eurozóna má 5,8 procenta. Stále častěji tak zní myšlenka, že nám koruna škodí a s eurem bychom měli inflaci nižší, proto bychom měli do eurozóny co nejrychleji vstoupit.
Je-li platná teze, že budoucnost lidstva leží ve vesmíru, lze i s ohledem na stávající vývoj konstatovat, že bude drahá. Tedy ne že by už dříve nebylo jasné, že odpálit gigantickou rachejtli k Mezinárodní vesmírné stanici, k Měsíci, k Marsu, nebo dokonce jen na suborbitu není zadarmo. Představy o brzkém levném cestování nebo vynášení nákladů na orbitu, které před dekádou zasel do myslí nadšených futuristů Elon Musk, se zatím nerealizují a přetavují se v PR hon na vesmírné milníky. Ani jedno však není ...