mrakodrap film - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mrakodrap film, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přes devět tisíc kilometrů, čtrnáct hodin letu a sedm časových pásem dělí desetimilionové Česko od trojnásobně lidnatější Malajsie. Zatímco v tuzemsku nemá multikulturní život kdovíjak hluboké kořeny, pro čtvrt světa vzdálenou zemi představuje hlavní stavební kámen. Malajci, Číňané, Indové a desítky dalších národností vyznávajících různé formy islámu, buddhismu, křesťanství, hinduismu nebo řady čínských lidových náboženství vytvářejí ze své země místo, které stojí za to navštívit – a inspirovat se.
Newyorská architektonická perla ve stylu art deco byla otevřena právě před devadesáti lety, 1. května 1931. Empire State Building, mrakodrap o 103 patrech držela více než čtyři desetiletí prvenství nejvyšší budovy světa. Teprve v roce 1972 ji překonala severní věž Světového obchodního centra. Po teroristických útocích z 11. září 2001 se Empire State Building stala nejvyšší budovou New Yorku a třetí nejvyšší ve Spojených státech. Mrakodrap pamatuje sebevraždy i náraz letadla.
„Trh nemovitostí se dnes transformuje a my chceme být u toho,“ uvádí Lukáš Balík, zakladatel společnosti Spaceflow, která byla oceněna jako start-up roku 2019 v rámci soutěže Central European Startup Awards. Softwarová platforma Spaceflow spravuje přes 100 budov v 16 zemích světa. Aktuálně zaměstnává 40 lidí. Příští rok plánují další investiční kolo a další, ještě vyšší růst.
Přezdíváme jim ,dubajští ptáci´, usmívá se průvodce Abdul a v narážce na hejna holubů v Benátkách ukazuje k nebi Dubaje. Prstem ale k mému překvapení nemíří na žádný prolétající Airbus A380, nýbrž na jeden z mnoha místních jeřábů. I ty jsou totiž pro Dubajce symbolem prudkého vzestupu pouštního pustoprázdna mezi světová futuristická města, kde zaplatíte více za vodu než za benzín. Právě i díky jeřábům, kterých se zde měla v době stavby nejvyššího mrakodrapu světa nacházet čtvrtina ze všech na světě, mohlo ...
Mrakodrapy, drahé obchoďáky, město v poušti, nákupní destinace, vedro. Takhle nějak si lidé, co tam nebyli, Dubaj představují. Navíc jako něco drahého, běžnému cestovateli těžko dostupného. Realita ale může být výrazně jiná. Dubaj je trochu něco jako dovolenková destinace na přání. Každý si může vybrat, co chce vidět, zažít, koupit i sníst a zda chce dny relaxu strávit radši v minulosti, přítomnosti či budoucnosti. A rozhodně je z čeho vybírat.
„Lidé si myslí, že blues je o smutku, ale při boogie se můžete pořádně rozdovádět…“ říkala ikona blues B. B. King. Blues je věčné a „Chicago blues“ je jednou z jeho nejzajímavějších forem. Blues patří k Chicagu stejně jako vítr a skvostná architektura.
Projekt Khazar Islands v Ázerbájdžánu se komplikuje. Ovlivní to i českou firmu PSJ, která měla ve futuristickém městě postavit čtyři domy za téměř 11 miliard korun.
Je to země, kam Češi nejezdí. Známé světové cestovatelské blogy ji přitom řadí mezi trendy destinace. Redaktorka ZENu na cestě od Baltu do Slezska potkala hrdiny z loděnic, socrealismus i Chopina.
Martin Jaroš není troškař. Nejdřív zhmotnil odvážnou vizi kancelářské budovy v Karlíně, která posbírala kdejakou cenu, a nyní se vrhl na rezidenční mrakodrap. Jedno z apartmá ve V Tower staví i pro sebe.
Nositelná elektronika, internet věcí či mobilní sítě páté generace. Těmto trendům mobilního trhu se mezi více než 2200 vystavovateli na letošním Mobile World Congressu v Barceloně nedalo vyhnout. Očividně největší pozornost však budila virtuální realita. A to nejen z pohledu návštěvníků. Nebylo výstavního pavilonu, kde by některá ze zavedených či v Česku méně známých firem nenabízela ochutnávku světa vnímaného skrze VR brýle.