mrakodrapy vysočany - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mrakodrapy vysočany, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Developer YIT Stavo, který od roku 2017 buduje na Praze 9 nové sídliště známé jako Suomi, využívá při prodeji bytů v lokalitě nestandardních smluvních bodů. Ty klienty zavazují, aby se neúčastnili veřejných řízení týkajících se budoucího rozvoje lokality. Pokud by se přece jen rozhodli využít svá občanská práva, třeba v připomínkovém řízení k návrhu o změně územního plánu, hrozí jim smluvní pokuta dva miliony korun.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Za posledních pět let přibyly v metropoli tisíce bytů a statisíce metrů čtverečních kanceláří a obchodů. Tyto proměny mohou sledovat nejen pražští chodci, ale jsou patrné i z ptačí perspektivy.
Developerská společnost AFI Europe zahájila u stanice metra Kolbenova v Praze 9 výstavbu výškové kancelářské budovy. Investice bude v přepočtu kolem jedné miliardy korun.
Praha potřebuje výstavbu nových výškových budov. Přineslo by to vyšší koncentraci obyvatel, a tím pádem menší náklady na dopravu, provoz a údržbu města. Navíc by se zástavba nemusela rozšiřovat do okolní krajiny, říkají oslovení developeři. Nejvhodnějšími lokalitami jsou podle nich Pankrác, Holešovice nebo Vysočany, za ideální většinou považují kombinaci bytů a kanceláří. Se stavbou výškových budov na pankrácké pláni a ve Vysočanech počítá také Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).
Parkoviště vedle nejmodernější víceúčelové haly haly v Praze se mění pod taktovkou izraelských architektů na administrativní centrum. Firmy se do něj začnou stěhovat za necelý rok a půl.
Karel Pražák, někdejší pravá ruka miliardáře Petra Kellnera, se během letoška stal jedním z nejvlivnějších hráčů v pražských realitách. Nakoupil projekty, do nichž investuje nejméně desetimístné částky.
Výstavba mrakodrapů s až 27 podlažími bude možná v 14 lokalitách hlavního města. Vyplývá to z návrhu nového územního plánu Prahy, takzvaného metropolitního plánu, který má začít platit od roku 2020. Výškové budovy stojí nyní hlavně na Pankráci. Kromě toho by v budoucnu mohly vyrůst v Roztylech, na Chodově, Rohanském ostrově, ve Vysočanech nebo v Libni. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ) má o plánu pochybnosti, obavy mají i radnice.
Vášnivé debaty o vlivu mrakodrapů v Praze na Pankráci na panorama metropole dostanou již brzy novou munici. Z mrtvých totiž vstává projekt bytového mrakodrapu Epoque. Pankrácká stavba s 30 nadzemními podlažími čnící do výšky 104 metrů má podle informací deníku E15 začít na podzim 2014, dokončena má být v závěru roku 2016.
Stavba brněnského mrakodrapu AZ Tower, který se má stát nejvyšší budovou Česka, už je téměř v půlce. Stavební firma PSJ pracuje na hrubé stavbě 14. patra z celkem 30 podlaží. Celá hrubá stavba má být hotová letos v říjnu, uvedla PSJ. Projekt má stát přes 800 milionů korun.