musk satelity - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu musk satelity, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
ANALÝZA. Byznys s hardwarovými peněženkami má za sebou mimořádně turbulentní období. Jednička na trhu Ledger se těžce vypořádává se spíláním bitcoinové komunity po přiznání, že by za určitých okolností mohla mít přístup k virtuálním měnám uživatelů vláda. Mezitím z toho výrazně profituje česká společnost Trezor. Pražský výrobce stejnojmenných peněženek se profiluje jako protipól francouzského Ledgeru. A tato strategie mu nese mezitýdenní zvýšení prodejů o 900 procent a věhlas mezi skalními fanoušky ...
Byznysové impérium Richarda Bransona bude zřejmě brzy chudší o jednu položku. Společnost Virgin Orbit, která chtěla vynášet na oběžnou dráhu malé satelity, spěje k bankrotu. Za šest let své existence totiž splnila jen málo ze svých slibů a vytvářela hlubokou ztrátu.
Slunce prochází vrcholem aktivity svého zhruba jedenáctiletého cyklu. Před pár dny vědci zpozorovali koronální díru (velkou sluneční skvrnu) o průměru asi třiceti Zemí. Byla to jedna z největších děr za dlouhou dobu, nicméně příliš paniky oproti těm dřívějším a menším nevyvolala – po povrchu Slunce totiž klouže pryč ze zorného pole Země, kterou tak případným výronem sluneční hmoty neohrozí. Totéž se však nedá říct o díře, která byla detekována v noci na středu.
... ta o natření satelitů speciální černou barvou... Kvůli hejnům satelitů nevidíme na hvězdy, ... lidí světa Elona Muska.
Více než tři dekády v USA vyrábí satelity, sondy a jejich pohonné systémy. Jeho společnost Stellar Exploration dodává komponenty a plní zakázky od NASA, SpaceX či Blue Origin. „Náš nejlepší marketing je ten, že znám skoro všechny v oboru malých družic a sond,“ říká emigrant, inženýr a tak trochu geek Tomáš Svítek. V Česku loni založil pobočku firmy, aby díky globálnímu boomu létání do vesmíru na práci na kosmických aparátech nalákal tuzemské inženýrské talenty. Netrvalo dlouho, a přišel nový byznys: výroba...
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska se pustila do projektu Starshield. Využívá technologii již funkčního projektu Starlink, avšak v podobě určené pro vojenské využití, například pro účely dálkového průzkumu země, globální komunikaci či sdílení nákladového prostoru. Podle webu CNBC má o službu zájem Pentagon.
„Ptáček je osvobozen,“ napsal na Twitter jeho nový majitel Elon Musk v pátek. Zaplatil za to čtyřiačtyřicet miliard dolarů, zčásti sám, zčásti za přispění různých dalších investorů včetně třeba saúdskoarabského státního fondu. Což je docela legrační vzhledem k tomu, jaký má ropné království postoj ke svobodě slova, kterou mimo jiné nejbohatší člověk na světě zdůvodňoval koupi Twitteru.
Šéf technologické společnosti Tesla Elon Musk představil v rámci akce „AI Day“ (Den umělé inteligence) humanoidního robota Optima. Ten má podle excentrického miliardáře zastat nudnou lidskou práci a být zbraní proti chudobě. Musk uvedl, že Tesla by robotů mohla v budoucnu vyrábět miliony. Stroj má být levnější než nový automobil
Lucemburský provozovatel satelitů SES jedná o spojení s americkým konkurentem Intelsat. Obě společnosti se snaží, aby nezůstaly izolované v rychle se konsolidujícím odvětví, které bojuje s vyzyvateli jako Elon Musk. Uvedl to list Financial Times (FT) s odvoláním na informované zdroje.
Nadšenci do velkých kosmických nosičů mají zase svátek. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) na začátku týdne opět posadil na Crawler – speciální tahač raket – unikátní kosmický nosič Space Launch System (SLS) určený pro misi Artemis I a přesunul jej na startovací rampu 39B na kalifornském mysu Canaveral. Zasvěcení o SLS v souvislosti s cílem mise nemluví jinak než jako o „měsíční raketě“.