musk satelity - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu musk satelity, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... ta o natření satelitů speciální černou barvou... Kvůli hejnům satelitů nevidíme na hvězdy, ... lidí světa Elona Muska.
Více než tři dekády v USA vyrábí satelity, sondy a jejich pohonné systémy. Jeho společnost Stellar Exploration dodává komponenty a plní zakázky od NASA, SpaceX či Blue Origin. „Náš nejlepší marketing je ten, že znám skoro všechny v oboru malých družic a sond,“ říká emigrant, inženýr a tak trochu geek Tomáš Svítek. V Česku loni založil pobočku firmy, aby díky globálnímu boomu létání do vesmíru na práci na kosmických aparátech nalákal tuzemské inženýrské talenty. Netrvalo dlouho, a přišel nový byznys: výroba...
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska se pustila do projektu Starshield. Využívá technologii již funkčního projektu Starlink, avšak v podobě určené pro vojenské využití, například pro účely dálkového průzkumu země, globální komunikaci či sdílení nákladového prostoru. Podle webu CNBC má o službu zájem Pentagon.
„Ptáček je osvobozen,“ napsal na Twitter jeho nový majitel Elon Musk v pátek. Zaplatil za to čtyřiačtyřicet miliard dolarů, zčásti sám, zčásti za přispění různých dalších investorů včetně třeba saúdskoarabského státního fondu. Což je docela legrační vzhledem k tomu, jaký má ropné království postoj ke svobodě slova, kterou mimo jiné nejbohatší člověk na světě zdůvodňoval koupi Twitteru.
Šéf technologické společnosti Tesla Elon Musk představil v rámci akce „AI Day“ (Den umělé inteligence) humanoidního robota Optima. Ten má podle excentrického miliardáře zastat nudnou lidskou práci a být zbraní proti chudobě. Musk uvedl, že Tesla by robotů mohla v budoucnu vyrábět miliony. Stroj má být levnější než nový automobil
Lucemburský provozovatel satelitů SES jedná o spojení s americkým konkurentem Intelsat. Obě společnosti se snaží, aby nezůstaly izolované v rychle se konsolidujícím odvětví, které bojuje s vyzyvateli jako Elon Musk. Uvedl to list Financial Times (FT) s odvoláním na informované zdroje.
Nadšenci do velkých kosmických nosičů mají zase svátek. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) na začátku týdne opět posadil na Crawler – speciální tahač raket – unikátní kosmický nosič Space Launch System (SLS) určený pro misi Artemis I a přesunul jej na startovací rampu 39B na kalifornském mysu Canaveral. Zasvěcení o SLS v souvislosti s cílem mise nemluví jinak než jako o „měsíční raketě“.
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX kolem 21:30 středoevropského letního času vypustila na oběžnou dráhu svůj náklad, ve kterém byla i česká družice Planetum-1. Její součástí je vedle kamer, čidel a vysílaček také miniaturní skleněná loutka Hurvínka. Informovala o tom organizace Planetum, díky které družice vznikla. Podle ní je satelit velmi malých rozměrů třídy Cubesat unikátní tím, že je zcela zaměřený na vzdělávání žáků základních a středních škol. Zhruba hodinu po vypuštění byl z české družice zachycen ...
Elon Musk to má v posledních dnech těžké. Kromě toho, že musí odrážet shortující spekulanty a zlé jazyky motající se kolem „jeho“ Twitteru, valí se na něj také další kritika a menší trable kolem jednotlivých projektů – za zmínku stojí třeba poslední svolávačka kvůli zlobícím displejům u 120 tisíc tesel.