muž z oceli - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu muž z oceli, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jedním z největších trendů současnosti je udržitelnost a té se chce držet i společnost UBM. V jejím pojetí se rovná výstavbě ze dřeva, která je v České republice stále na svém začátku. Třetí etapa projektu Arcus City, kterou se UBM chystá zahájit už letos na jaře, přinese vůbec první pražské bytové domy ze dřeva. „Jakýkoliv projekt se v současnosti chystáme koupit, tak se vždycky koukáme na to, jestli je možné ho stavět jako dřevostavbu. Je to jedno z kritérií, které rozhoduje o tom, jestli bude nebo ...
Developerská společnost Trigema oznámila jako jedna z prvních, že se částečně přesune k nájemnímu bydlení. Své další projekty k prodeji ale ani za současné situace na trhu s byty pozastavovat nechce. „Až úrokové sazby opět klesnou, tak se probudí poptávková strana trhu a bude hledat produkt. Akorát že nebude co nabízet. A pokud není co nabízet, cena logicky roste,“ říká zakladatel a předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.
Zprávy o situaci na ukrajinském bojišti a možných rizicích dalších ruských útoků denně plní světová média. O tom, že o osudu země rozhodne i její ekonomická kondice, se však píše daleko méně. Hrubý domácí produkt Ukrajiny se přitom loni smrskl o třicet procent a budoucnost zůstává nejistá. Na Rusko náklady na válku a západní sankce zatím dopadají mírněji, než se čekalo. Po roce bojů je tak hlavní otázkou, jestli se ruské válečné soukolí časem zadrhne a zda Kyjev s pomocí Západu hospodářsky ustojí období, ...
Od Tesly k Berkshire Hathaway. Mamutí investice ČNB na Wall Street opouštějí big tech Ostravská Liberty se zotavila z pandemie, Gupta chce zpět darované miliardy Řady realitek prořídnou. Krizi přežijí ty, které nejlépe prodají své zkušenosti Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Ocelářský magnát a majitel ostravské huti Liberty Sanjeev Gupta nedodržel slib. V roce 2019 poslal do ostravského závodu přibližně 3,8 miliardy korun s tím, že jde o půjčku, která má pomoci firmě vypořádat se s dopady koronaviru a u níž nebude požadovat její splacení. A nyní z poslední zveřejněné výroční zprávy vyplývá, že Gupta změnil názor a peníze bude chtít zpět. Obrat v jeho postoji může souviset s dobrými výsledky huti v posledních dvou letech.
V rámci snahy o snížení emisí skleníkových plynů se globální pozornost stále více upírá k vodíku. Plánuje se nejen jeho široké využití v dopravě, ale také jakožto záložního zdroje elektrické energie či k dekarbonizaci průmyslu. Panují přitom obavy, že Evropa si vytvoří tak striktní podmínky pro jeho využívání nebo je bude ladit tak dlouho, že světové vodíkové závody prohraje. Hrozí, že její vodíkový průmysl převálcují americké dotace, a především levná výroba elektrolyzérů v Číně.
Evropský parlament a státy sedmadvacítky jsou podle světových agentur blízko uzavření předběžné dohody ohledně takzvaného uhlíkového cla. Nástroj označovaný jako CBAM má zabránit tomu, aby firmy, které vyrábějí na území Evropské unie a musejí zde platit za emisní povolenky, nebyly znevýhodněny před podniky z mimounijních zemí, kde jsou klimatické regulace volnější. Podle expertů mechanismus dopadne hlavně na ruské firmy.
V září Apple představil čtveřici nových iPhonů 14. Prodejně nepříliš úspěšné modely mini společnost nahradila naopak větší verzí s přídomkem Plus, ale ani s ní to vzhledem k prodejům nevypadá nijak růžově. Oproti tomu o iPhony 14 Pro je boj, jenže je to boj poněkud beznadějný. Chcete-li na Vánoce nový telefon Applu, musíte volit buď základní verzi, nebo právě iPhone 14 Plus.
Loni Vítkovice Steel po mnoha letech poprvé vykázaly kladný provozní zisk EBITDA a dlouho to vypadalo, že by ostravská hutní společnost mohla v pozitivním trendu pokračovat. Válka na Ukrajině a s ní spojené rostoucí náklady ji však tyto optimistické plány překazily. „První tři kvartály byly výborné. Teď čekáme, kolik z toho ‚ukrojíme‘ do konce roku. Může se stát, že se z akumulovaného zisku za prvních devět měsíců propadneme opět do ztráty,“ obává se šéf společnosti Vítkovice Steel Radek Strouhal.
Na kondici stavebního trhu se od loňského podzimu podepsalo hned několik negativních vlivů, ale na objemu výstavby to začíná být znát až s ročním zpožděním. Kvůli této setrvačnosti ho tak drahé energie, válkou zpřetrhané dodavatelské řetězce a drahé hypotéky zasáhnou nejtvrději během příštího roku. Se zlevněním stavebních materiálů, které by nižší poptávka normálně vyvolala, však výrobci nepočítají. Naopak. Příkladem může být zhruba o pětinu dražší beton.