mytna brána - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mytna brána, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mohou auta do centra, nebo ne? Je parkování u divadla záruka svobody pohybu, nebo důkazem zpátečnictví? Komu patří ulice? Nekonečné debaty mohou vést až ke klausovským absurditám jako dělení řízků na levicové a pravicové podle masa v trojobalu. V diskuzích se běžně setkáte s názory, že omezování aut a parkování v ulicích je bolševicko-cykloteroristicko-levicové, zato možnost přijet do centra a zaparkovat tam je pravicové.
Prodej nových dálničních e-známek začne v posledním letošním měsíci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. Platnost viněty si přitom budou moci nastavit až s devadesátidenním předstihem, uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém za 309 milionů korun, jehož přípravu provázely z počátku problémy, je podle něho téměř hotový. Ceny známek zůstanou stejné jako letos.
Až na 75 000 korun by se podle návrhu novely zákona o silničním provozu mohla zvýšit horní hranice pokut za dopravní přestupky. Nejvyšší pokuty by motoristé platili za řízení pod vlivem alkoholu nebo bez řidičského oprávnění. Dopravní policie chce rovněž zpřísnit sankce za používání mobilního telefonu při řízení. Dnešní Mladé frontě Dnes to řekl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Novelu zákona by měl brzy projednat Parlament. Současná maximální výše pokuty je 50 000 korun.
Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) tvrdí, že u zakázky na auditora mýtného systému mu byl nabídnut úplatek 1,5 milionu korun. S informací se v polovině ledna, když byl ještě ve funkci, obrátil na Bezpečnostní informační službu (BIS), napsal server SeznamZprávy.cz. Člen vlády oznámil, že mu nabídli úplatek, potvrdil mluvčí BIS Ladislav Šticha v České televizi. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ale uvedl, že Kremlík ve věci nepodal trestní oznámení. Právník Martin Janoušek, který podle Kremlíka...
Stát loni vybral na mýtném v Česku 10,94 miliardy korun, což je meziročně o 1,2 procenta více. Za třináct let fungování mýtného systému tak dopravci v Česku zaplatili kolem 109,7 miliardy korun. Vyplývá to ze statistik správce elektronického mýtného systému, společnosti CzechToll. V prosinci, kdy byl spuštěn nový satelitní systém, výběry meziročně mírně klesly. Ty ovšem klesaly i v některých předchozích měsících.
Ředitelství silnic a dálnic nemůže včas podepsat smlouvu na kontrolu mýtného systému se společností CGI IT Czech Republic. Bývalý provozovatel mýtného systému Kapsch totiž v pátek podal rozklad proti rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, že výběr auditora proběhl dle zákona. Ten tak musí zakázku znovu přezkoumat. CGI to ale zatím vadit nemusí. ŘSD rozhodlo, že kontrolu výběru mýta bude zatím provádět současný auditor, což je opět společnost CGI.
Nový mýtný systém je hotový. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jej převzalo od společnosti CzechToll. Vybudování satelitního systému stálo 2,3 miliardy korun, informovalo ministerstvo dopravy. Nové mýto začne fungovat od 1. prosince, kvůli pomalým registracím dopravců se po jeho spuštění očekávají mnohakilometrové kolony.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal plnění smlouvy na nový mýtný systém mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll. Zákaz ale začne platit až rok po právní moci rozhodnutí úřadu. To pravomocné není a lze proti němu podat rozklad k předsedovi úřadu. ÚOHS to uvedl v tiskové zprávě. Stát proti rozhodnutí podá rozklad, přípravy nového mýta by podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) i CzechTollu rozhodnutí nemělo ohrozit. Dosavadní provozovatel mýta, firma Kapsch, soudí...
Motoristé by měli od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změnu zákona, která to umožní, ve středu schválil i Senát. Limit pro maximální cenu známky poslanci ani senátoři nezvýšili. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.
Motoristé by měli od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změnu zákona, která to umožní, schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Poslanci při závěrečném schvalování odmítli poslanecký pozměňovací návrh, který by umožnil vládě zdražit roční dálniční známku z nynějších 1500 korun až na 2000 korun. Nesouhlasil s ním ani ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).