mýtné brány české republiky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mýtné brány české republiky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mohou auta do centra, nebo ne? Je parkování u divadla záruka svobody pohybu, nebo důkazem zpátečnictví? Komu patří ulice? Nekonečné debaty mohou vést až ke klausovským absurditám jako dělení řízků na levicové a pravicové podle masa v trojobalu. V diskuzích se běžně setkáte s názory, že omezování aut a parkování v ulicích je bolševicko-cykloteroristicko-levicové, zato možnost přijet do centra a zaparkovat tam je pravicové.
Prodej nových dálničních e-známek začne v posledním letošním měsíci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. Platnost viněty si přitom budou moci nastavit až s devadesátidenním předstihem, uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém za 309 milionů korun, jehož přípravu provázely z počátku problémy, je podle něho téměř hotový. Ceny známek zůstanou stejné jako letos.
Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) tvrdí, že u zakázky na auditora mýtného systému mu byl nabídnut úplatek 1,5 milionu korun. S informací se v polovině ledna, když byl ještě ve funkci, obrátil na Bezpečnostní informační službu (BIS), napsal server SeznamZprávy.cz. Člen vlády oznámil, že mu nabídli úplatek, potvrdil mluvčí BIS Ladislav Šticha v České televizi. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ale uvedl, že Kremlík ve věci nepodal trestní oznámení. Právník Martin Janoušek, který podle Kremlíka...
Konsorcium CzechToll a SkyToll, které zvítězilo v tendru na mýtný systém v Česku, se účastní i výběru provozovatele systému mýta v sousedním Německu, oznámil investiční ředitel skupiny PPF, které CzechToll patří, Robert Ševela. V německém tendru je podle Ševely CzechToll se SkyTollem ve finále spolu s dalšími třemi firmami, mezi kterými je i Kapsch.
Tendr ministerstva dopravy na provoz mýtného systému od roku 2020 vyhrálo konsorcium firem CzechToll a SkyToll, které ovládá skupina PPF. S cenou 10,75 miliardy korun má deset let vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a silnicích první třídy. Na rozdíl od stávajícího výběrce, rakouské společnosti Kapsch, využije satelitní technologii a navigaci GPS s možností rozšíření o evropský systém Galileo. Společnost chce také využít mikrovlnnou technologii na stávajících mýtných a kontrolních branách, které patří ...
Správce mýtného systému v České republice, společnost Kapsch, zvažuje v připravovaném tendru na mýto nabídnout státu satelitní systém. Podle firmy, která mýto spravuje prostřednictvím mikrovlnných mýtných bran, znevýhodňuje totiž požadavek ministerstva dopravy na rozšíření zpoplatněné sítě o 900 kilometrů silnic první třídy mikrovlnnou technologii. Postavit v regionech stovky nových mýtných bran by totiž kvůli zdlouhavému stavebnímu řízení bylo velmi komplikované.
Česká republika bude od letošního září připravená na zavedení jednotného elektronického mýta. Takzvané EETS úspěšně otestovalo Ředitelství silnic a dálnic spolu s provozovatelem tuzemského mýtného systému, společností Kapsch. Zavedení Jednotného evropského mýta po ČR požaduje Evropská unie. Systém má umožnit kamionům projíždět celou Evropskou s jedinou mýtnou palubní jednotkou.
Německá vláda je připravena podpořit vytvoření celoevropského systému silničního mýtného. S odvoláním na záměr ministra dopravy Alexandera Dobrindta to napsal magazín Spiegel. Dosud se přitom spolková vláda soustředila především na zavedení mýtného pro osobní auta na německém území.
Slovenský provozovatel mýtného systému SkyToll se obává, že ministerstvo dopravy nevypíše výběrové řízení na nového provozovatel mýtného systému ani za tři roky. Milionová pokuta, kterou resortu dopravy udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, tak může být poslední tečkou za uzavřením smlouvy za více než pět miliard korun se společností Kapsch bez výběrového řízení.
Evropská komise žaluje Německo u evropského soudu kvůli plánu na silniční mýtné pro osobní auta, které je podle názoru komise diskriminační. Komise to tvrdí s tím, že podle jejího názoru německý systém není v souladu s unijní smlouvou, konkrétně se zásadou zákazu diskriminace na základě státní příslušnosti a volného pohybu zboží a služeb. Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt krok uvítal. Věří, že soud dá Berlínu za pravdu.