mýto německo 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mýto německo 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok poté, co Česká zbrojovka dokončila koupi amerického Coltu, přichází výrobci zbraní se společnou limitovanou edicí dvou ručně rytých pistolí Colt 1911 a CZ 75 s názvem Pocta legendám. Celkem sesterské firmy pustí na trh padesát sad těchto pistolí. První edice zamíří do dražby v pražské Galerii Kodl koncem listopadu. Investoři zpravidla podobné kousky vydraží za stovky tisíc až jednotky milionů korun.
Zatímco v Česku před pandemií nastal obrovský boom s bezobalovými prodejnami, letos jich krachlo nejvíce za celou jejich historii. Zakladatel obchodu Bezobalu Jiří Sedlák je přesvědčen, že i přes veškeré zdražování v Evropě neexistuje téměř žádný stát, který by si nemohl dovolit kupovat kvalitní suroviny. „Pokud bychom jen mírně přeskládali priority v tom, za co utrácíme, tak můžeme jíst skvěle. Teď přichází čas, kdy se ukáže, zda jsou Češi ochotni investovat do kvalitních potravin,“ říká Sedlák.
Lesy i lesní byznys v Česku procházejí krizí. Kvalitní dřevo i krásné hvozdy vzala Čechům neschopnost státu řádně se starat o zelené bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o poznání razantněji než v okolních zemích. „Když kůrovcová kalamita v roce 2015 začala, Lesy ČR to flákaly, nedělaly, co měly. Možná by bylo šikovné, kdyby státní lesy byly svěřeny krajům, když to stát neumí. Nebo kdyby se zrychlil systém veřejných zakázek, aby byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek ...
Rakouský provozovatel mýtných systémů Kapsch TrafficCom v uplynulém finančním roce zvýšil zisk o téměř dvě třetiny na 46,6 milionu eur (zhruba 1,2 miliardy korun). Kapsch TrafficCom vlastní firmu Kapsch Telematic Services, která je zodpovědná za provoz systému elektronického mýtného v České republice.
Prodejem dálničních známek získává stát do své kasy každoročně miliardy. Jen v roce 2017 se vybraná částka za dálniční známky vyšplhala na zhruba pět miliard korun. Letošní číslo by mělo být podobné, jejich cena se totiž nemění.
Mýtné pro osobní auta bude na německých silnicích a dálnicích vybírat konsorcium rakouského Kapsch TrafficCom a německého pořadatele koncertů a prodejce lístků CTS Eventim. Německé ministerstvo dopravy jim podle svého středečního sdělení udělilo kontrakt za dvě miliardy eur (51,5 miliardy korun) s platností na nejméně 12 let s možností prodloužení až na 15 let. Kapsch již letos v říjnu získal zakázku na provozování samotného systému elektronického mýta v Německu, rovněž zatím na 12 let.
Rakouská společnost Kapsch byla pověřena provozováním chystaného systému elektronického mýta pro osobní automobily v Německu.
Účty dopravců za cestování po Německu znovu narostou. Vedle povinnosti vyplácet řidičům německou minimální mzdu za práci vykonanou na území Spolkové republiky se navíc provozovatelům nákladních vozidel zvednou i výdaje za platbu mýtného. Od července se totiž rozšíří síť zpoplatněných dálnic silnic první třídy o čtyřicet tisíc kilometrů. Zprostředkovatel plateb za mýto společnost Eurowag odhaduje nárůst nákladů dopravců o pětinu. Změny nejvíce dopadnou na menší firmy, varují zástupci dopravců.
Ministři dopravy patřili v polistopadových vládách vždy k ohroženým druhům. Bývalý šéf české Skansky se ve funkci drží už přes tři roky. „Je normální, že po volebním období někdo skončí. Než úřad poznáte a dokážete využívat pro svou práci, trvá to až půl roku. Tenhle čas já nepotřebuji, pokračuji dál,“ říká sedmnáctý šéf rezortu dopravy Dan Ťok.
Všichni čtyři uchazeči o správu mýtného systému po roce 2019 splnili kvalifikační podmínky a mohou postoupit do další fáze výběrového řízení. Řekl to ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).