mzda při nemoci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mzda při nemoci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Brání vám zdravotní problémy ve vykonávání práce? Pak se neobejdete bez neschopenky. Tento dokument po vás bude vyžadovat zaměstnavatel kvůli náhradě mzdy i úřady před vyplacením nemocenské. Jak neschopenka v roce 2023 funguje? Jaký je režim vycházek při pracovní neschopnosti a kdy vám může přijít kontrola?
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15.
V Česku se již několik let drží jeden z nejvýsostnějších benefitů – placená neomezená dovolená. Zaměstnanci jsou ve firmách, které takovou výhodu nabízejí, údajně spokojenější a loajálnější. Nedochází přitom ani ke zneužívání, v průměru si pracovníci vyberou volna stejně, jako je zákonem daných dvacet dní. Některé podniky jdou dokonce dál a „neomezené volno“ je pro ně jen přestupní stanicí ke čtyřdennímu pracovnímu týdnu.
Podle zákoníku práce určuje datum nástupu na dovolenou vždy zaměstnavatel. V praxi často podle požadavku zaměstnavatele. Brání-li tomu provozní důvody, může zaměstnavatel požadavek na čerpání dovolené zamítnout. Existují však i výjimky.
Práce na dohody zřejmě dostane přesnější vymezení, čímž bude předvídatelnější. Zaměstnavatelé budou moci dávat paušální náhradu nákladů lidem, kteří pracují z domova. Na kratší úvazky nebo na práci na dálku získají nárok rodiče s dětmi do devíti let věku. Změny přinese vládní novela zákoníku práce, kterou ve středu schválila Sněmovna. Poslanci v ní upravili zejména přesčasovou práci ve zdravotnictví. Předloha, jež také zavede pravidla pro elektronickou komunikaci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, nyní ...
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15, tentokrát celý o Pařížském aerosalonu.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15.
Nemocenská v současnosti budí vášně skoro jako diskuze o penzích. Znovuzavedení takzvané karenční doby, kdy zaměstnanci po první tři dny nemoci nedostávali žádnou sociální dávku, je extrémně nepopulární myšlenkou, které se bojí i politické strany. Ty ji přitom před nějakými patnácti lety prosadily. Jenže nemocenská stojí hodně peněz, a tak se jí nelze při diskuzi o rozpočtovém šetření vyhnout. Znovuzavedení karenční doby teď doporučují vládní ekonomové.
Novela zákoníku práce, která nyní putuje do Poslanecké sněmovny, přináší sice vítanou novinku v podobě možnosti elektronicky uzavírat pracovní smlouvy, jinak ale podle firem místo omezení byrokracie naopak zaměstnavatelům přináší nové povinnosti. Firmy kritizují hlavně povýšení dohod o provedení práce v podstatě na pracovní smlouvy a zpřísnění legislativy u práce z domova. „Stát dusí lidi i firmy zbytečným papírováním. Nemá smysl jen retušovat, změna musí být zásadní,“ říká řídící partnerka poradenské ...