Na českém finančním trhu se chystá prodej další významné instituce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Na českém finančním trhu se chystá prodej další významné instituce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Odprodej asijských aktiv splátkové společnosti Home Credit bude pokračovat, uvedl generální ředitel PPF Jiří Šmejc. Česká finanční skupina si naopak zatím hodlá ponechat téměř 30procentní podíl v tuzemském finančním domě Moneta Money Bank. Šmejc, který se řízení PPF ujal zhruba před rokem, se rovněž vyjádřil k investicím do akcií veřejně obchodovaných firem a k případnému zájmu o logistickou firmu Zásilkovna.
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: na co si dát pozor v prospektech emitentů takzvaných prašivých dluhopisů, že prodej nových akcií Pilulky je v plném proudu, že si Czechoslovak Group jde pro peníze i za drobnými investory a jak si „šerif“ Gary Gensler vyšlápl na velké kryptoburzy Binance a Coinbase plus další zajímavosti z trhů a světa investic.
Investiční skupina Portiva patří k malému počtu českých společností, které se už nyní k ESG veřejně hlásí. Oproti své stejně velké konkurenci na tento trend všeobecné udržitelnosti a zodpovědného investování vyložené sází a rozhodně to nevnímá jen jako altruismus. „Z našeho pohledu je to i ekonomicky racionální volba,“ říká šéf Portivy Pavel Svoreň, který zároveň připouští, že pravidla ESG ještě zdaleka nejsou sjednocena a stále se teprve rodí.
Na razantnější snížení inflace si budeme muset počkat až do příštího roku, říká ředitel měnové sekce České národní banky Petr Král. V rozhovoru pro deník E15 rozebírá zatím poslední čísla o vývoji spotřebitelských cen. Probírá i scénář, co by se dělo, kdyby centrální banka loni nezačala se zpřísňováním měnové politiky v podobě razantního zvyšování úrokových sazeb. Inflace by v takovém případě dosahovala podle analýzy ČNB 27 procent namísto červnových 17,2 procenta. „A kurz by byl kvůli mnohem menšímu ...
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Zahraniční skupina orientovaná především na finanční produkty pro bydlení připravuje prodej svých aktivit v Česku. Následuje tak některé dříve oznámené plány dalších tradičních hráčů, kteří rovněž chystají odchod z českého trhu.
Skupina BPD Partners byznysmenů Vasila Bobely, Petra Pudila a Jana Dobrovského se chystá na velkou investici v zámoří, prozradil Pudil v rozhovoru pro E15 Premium. Společnost tím výrazně rozšíří část svého tuzemského byznysu. Pudil zároveň odhalil jeden z motivů, proč s partnery prodali těžaře uhlí Czech Coal Pavlu Tykačovi.
Technologická agentura ČR, která propojuje výzkum státních a veřejných institucí s firmami, letos hospodaří se zatím nejvyšším rozpočtem přes čtyři miliardy korun. Drtivá většina peněz půjde na podporu inovací, které mají nalézt uplatnění v progresivním průmyslu. Nově bude také administrovat programy tří ministerstev za téměř deset miliard. „Systém spolupráce státu a firem je hodně roztříštěný. Je třeba ho centralizovat,“ říká šéf agentury Petr Konvalinka.
Na českém finančně-poradenském trhu se chystá další velké přeskupení sil. Jeden ze zakladatelů společnosti Chytrý Honza Jiří Paták dohodl na odkoupení 80procentního podílu ve firmě od nizozemské finanční skupiny Aegon a investiční skupiny Rockaway. Stane se tak stoprocentním vlastníkem společnosti, v níž doposud držel pětinový podíl. Přesnou hodnotu obchodu neuvedl. „Další etapa společnosti se bude opírat o technologická řešení, díky kterým má ChytryHonza.cz obrat přes půl miliardy,“ uvedl Paták.
Skupina KBC je momentálně ve fázi hledání vhodných investic, které by jí pomohly posílit své stávající pozice na trzích, kde působí, Česko nevyjímaje. V rozhovoru s E15 to potvrdil výkonný ředitel skupiny Johan Thijs. „Pokud se na trhu uvolní k prodeji nějaký byznys, který by šlo koupit, rozhodně o tom budeme uvažovat,“ tvrdí Thijs.