Náhrada mzdy po nemoci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Náhrada mzdy po nemoci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Co je náhrada mzdy a kdo ji platí? Kdy přijde na účet? Mohou náhradu mzdy dostávat na účet i OSVČ? Podívejme se přehledně na podmínky a kalkulačku pro výpočet v roce 2023.
Nárok na nemocenskou vzniká při splnění zákonných podmínek od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Jakou nemocenskou můžete očekávat dle vašeho příjmu? Co platí pro OSVČ? Co zkušební doba nebo výpovědní lhůta?
V prvních čtrnácti dnech nemoci jsou osoby samostatně výdělečně činné odkázány na vlastní úspory, od 15. dne mají nárok na nemocenskou, ale pouze při splnění zákonných podmínek. Kdy mají OSVČ nárok na nemocenskou a jak je nemocenská vysoká?
Elektronická evidence tržeb by měla skončit ke konci letošního roku. Poslanci v prvním čtení po zhruba osmihodinové debatě, která začala už ve čtvrtek odpoledne, podpořili vládní návrh, který ji bez náhrady ruší. Evidence je stejně v současné době přerušená do konce letošního roku, a to kvůli pandemii nemoci covid-19. Stala se fakticky dobrovolnou. Opoziční hnutí ANO zrušení evidence odmítá, ale s hnutím SPD se přiklání k tomu, aby zůstala dobrovolná. Vládní návrh ale s něčím takovým nepočítá a i ministr ...
Výše odškodnění u pracovních úrazů podle zákoníku práce by měla být spravedlivější, rozhodl Ústavní soud. Nález zvyšuje šance na vyšší kompenzace při pracovních úrazech.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
V prvních dvou týdnech pracovní neschopnosti náleží zaměstnanci při splnění zákonných podmínek náhrada mzdy. Kdy vzniká nárok na náhradu mzdy v roce 2022?
Vláda v pondělí rozhodne o sérii kompenzačních programů, které mají podnikatelům nahradit výpadky příjmů kvůli novým vládním opatřením. Mělo by jít o Covid 2021, Covid Nepokryté náklady a o kompenzační bonus pro živnostníky, do nichž letos na jaře šlo přes třicet miliard korun. Mezi zvažovanými programy ale chybí firmami nejvíce požadovaný Antivirus.
Stoupající počty pozitivně testovaných na koronavirus posilují ve firmách obavu z dalšího lockdownu. Někteří zaměstnavatelé se proto snaží motivovat své zaměstnance k očkování pomocí jednorázové finanční odměny nebo zvýšení počtu dnů placeného volna. Převážná většina firem se však do svobody rozhodování svých zaměstnanců snaží nezasahovat. „Naše anketa napříč sektory od autoprůmyslu přes logistiku po IT ukazuje, že se ve firmách očkování propaguje velmi opatrně i s ohledem na rezervovaný přístup části ...
V případě pracovní neschopnosti nevzniká nárok na nemocenskou automaticky. Podívejme se v praktických příkladech, kdy nelze nemocenskou dostávat na účet.