nájem koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nájem koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Pandemie koronaviru v kombinaci s brexitem způsobila změny v londýnské populaci. Část mladých lidí se odstěhovala z metropole na venkov. A většina mladých Londýňanů o tom přinejmenším uvažuje, naznačují některé průzkumy. Hlavní město opustilo i mnoho zahraničních pracovníků ze zemí Evropské unie. Sektor pohostinství tak blížící se návrat k normálnímu životu vyhlíží nejen s nadějí, ale také s obavami. Není totiž jisté, zda bude mít Londýn přes léto dostatek personálu restaurací, barů či hotelů, upozorňuje ...
Během první vlny pandemie měli ekonomové sklony odhadovat škody dramatičtěji, než ve skutečnosti byly. Zároveň věřili v poměrně rychlé zotavení, nejprve ve tvaru písmene V, později alespoň ve tvaru U. Svízelná letošní zima provázená v Evropě přísnými lockdowny však optimistické výhledy zchladila. Na růst v Americe a Číně sázejí experti více.
Starostové navázali na zkušenosti z minulého jara a i letos poskytují pomoc firmám a podnikatelům stiženým koronavirovou pandemií. Nejčastěji jde o odpuštění nebo zlevnění nájmů a dalších poplatků, jinde města rozdávají přímé dotace či alespoň vytvářejí poptávku. Fakticky ale města a obce po roce samy zchudly, hledají tak nové způsoby, jak firmám pomoci.
Když se na podzim podařilo na trhu Start pražské burzy úspěšně upsat akcie lékárenského e-shopu Pilulka.cz, v investiční skupině Wood & Company se slavilo. Firma, která emisi organizovala a zároveň je akcionářem Pilulky, má s internetovým obchodem mnohem větší plány. „Pilulka se určitě dostane na hlavní burzovní trh,“ říká spolumajitel Wood & Company Jan Sýkora.
Investoři do realit, jako jsou realitní fondy, pojišťovny či fondy kvalifikovaných investorů, teprve nyní zjišťují, co světová koronavirová pandemie napáchá za škody. Ať se to týká poloprázdných kanceláří nebo opuštěných obchodních center.
Výroba i prodej kosmetiky patří za loňský rok k nejpostiženějším segmentům trhu. Rtěnky ani make-up kvůli nutnosti nosit po většinu roku roušky příliš neletí, byznysu neprospívá ani častá práce z domova. Rodinná kosmetická firma Ryor přesto dokázala loni zvýšit tržby o šest procent. Zároveň je firma hrdá, že nepropouštěla. „I kdyby Ryor už peníze neměl, rozhodly jsme se s mámou je poslat spolupracovníkům ze svých účtů. Máme skvělý tým a nechceme, aby se rozpadl,“ říká dcera zakladatelky a majitelky Ryoru ...
Už v květnu či červnu by se mohla radikálně změnit státní pomoc podnikatelům, kteří kvůli protipandemickým opatřením přicházejí o příjmy. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil po sobotní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, že současná podpora firmám založená na dotacích se bude muset změnit na státem zaručené bankovní úvěry. Firmám se to nelíbí.
Řada módních značek, které to na českém trhu vzdaly úplně, anebo přistupují k redukci počtu prodejen své sítě, se postupně prodlužuje. Z tuzemského trhu se stáhla jména jako Promod, Next či Nautica, v insolvenci jsou Blažek a Pietro Filipi, v úpadku skončila Kara Trutnov. Propady tržeb v módě se za loňský i počínající letošní rok počítají na desítky procent.
Obchody se sportovním zbožím zůstávají kvůli pandemii stejně jako skiareály uzavřené. Odbyt outdoorového vybavení a lyžařských kolekcí oblečení je přes internet mizivý. „Nějakou částečnou státní podporu na nájemné v obchodních centrech jsme získali. Dotace ale pokryjí osmnáct procent nákladů. Chybějí nám vyšší desítky milionů v tržbách,“ konstatuje majitel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.