nájemné a dph - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nájemné a dph, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům nejen vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají znovu možnost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu II. Akce tentokrát trvá až do 30. listopadu 2022. Praha navíc spustila informační kampaň v dopravních prostředcích, médiích a na dalších místech metropole. Pražané se mohou opět obrátit o pomoc na bezplatnou linku 800 100 000 nebo na organizaci Člověk v tísni.
K vládním prioritám v bytové politice pro následující volební období patří úprava nového stavebního zákona, s nímž souvisí zdigitalizování stavebního řízení i územního plánování. To by mělo přispět hlavně k rychlejšímu a transparentnějšímu povolování staveb, které v Česku patří podle dat Světové banky k nejsložitějším na světě. Ministerstvo pro místní rozvoj již vyhlásilo veřejnou zakázku na dodavatele informačních systémů a právě hodnotí podané nabídky.
Meziroční inflace v lednu stoupne podle pracovního odhadu České národní banky zhruba na devět procent. Zároveň ale nelze úplně vyloučit, že počátkem letošního roku bude inflace po několik měsíců dosahovat i dvouciferných hodnot, tedy více než deset procent. V rámci komentáře k prosincové inflaci to uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
Inflace v prosinci zrychlila meziroční růst na 6,6 procenta z listopadových šesti procent. Takový růst spotřebitelských cen zaznamenalo Česko naposledy v září 2008.
Pracovní schůzky si majitel firmy Central Group, která je největším tuzemským stavitelem bytů, dává v restauraci Aureole v posledním patře nejvyšší pražské budovy City Tower. Od stolu tady Dušan Kunovský vidí jako na dlani Kavčí Hory, kde už několik let chystá svůj srdcový projekt. Původním návrhem Rezidence Park Kavčí Hory sice přivolal hněv pozorovatelů UNESCO i odpůrců dalších výškových staveb na Pankrácké pláni, spolupráce s uznávaným architektem Josefem Pleskotem však zároveň změnila jeho pohled na ...
Česká inflace v říjnu meziročně zvýšila tempo růstu na 5,8 procenta ze zářijových 4,9 procenta. Je to nejvyšší meziroční růst od října 2008. Nejvíce k růstu cen nadále přispívají položky související s bydlením. Znatelný je i růst cen pohonných hmot.
Krizi bydlení, v současnosti umocněnou rostoucími cenami energií, chce pravděpodobná nová vláda pod vedením Petra Fialy (ODS) řešit revidovaným stavebním zákonem, vlastní výstavbou i zvýhodněním hypoték. V koaliční smlouvě vychází budoucí kabinet zejména z předvolebního programu trojkoalice Spolu, a to i přesto, že má rezort místního rozvoje zřejmě připadnout šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi.
Meziročně v Česku spotřebitelské ceny v září vzrostly o 4,9 procenta. Nejrychleji rostly náklady na bydlení, jako jsou vodné, stočné, nájemné, a hlavně pak elektřina a zemní plyn. Nabízí se otázka, jak ušetřit na energiích.
Finanční nedostupnost bydlení pro významnou část populace má vážné sociálně- ekonomické dopady. Ať už se jedná o odliv talentů, omezený přístup ke kvalitnímu vzdělání, nebo o sníženou porodnost. Kritickou situaci ještě zvýraznila pandemie, kdy většinu času mnozí trávili na home office, tudíž v místě, kde trvale bydlí.
Má stavět stát, města, nebo soukromníci? Krize bydlení se s pandemií, zvyšujícími se cenami stavebních prací a materiálů a se spekulacemi dále prohlubuje. Trojkoalice Spolu ji chce slovy místopředsedy ODS a starosty středočeské obce Líbeznice Martina Kupky řešit podporou družstevní výstavby i PPP projekty se soukromým sektorem. Samotný stát by se podle něj neměl do výstavby montovat. „Stát musí jen vytvořit rovné a transparentní podmínky pro obce i podnikatele,“ říká.