nájemné v brně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nájemné v brně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Společnost UGO, která patří od roku 2012 pod Kofolu, provozuje v Česku a na Slovensku 73 Freshbarů a Salaterií. Stejně jako na ostatní provozovatele i na ně dopadla koronavirová pandemie a sebrala jim skoro polovinu tržeb. Nyní řeší kromě jiného i nájmy. „V některých případech bude výsledek jednání s pronajímateli klíčový pro rozhodování, zda na místě budeme moci setrvat,“ říká Marek Farník, zakladatel a ředitel firmy UGO.
V obchodních centrech, a to i v těch na dobré adrese a dříve hojně vyhledávaných, přibývá vyklizených obchodů. Na první pohled to není příliš vidět, protože otevřené smějí být jen některé prodejny, například potraviny či drogerie. Jen v Praze však podle databáze Shopingy zavřelo koncem roku více než padesát obchodů různých značek. A vývoj naznačuje, že tím to zdaleka nekončí.
Dlouhodobé nájemné bez energií v Praze u nejžádanější dispozice 2+KK ve čtvrtém čtvrtletí meziročně kleslo o 11,8 procenta na 15 tisíc korun měsíčně. Proti třetímu čtvrtletí se snížilo o 3,2 procenta. Z ostatních pěti největších měst Česka kleslo také v Ostravě (o 11,8 procenta) a v Brně (o 2,2 procenta). V Plzni, Liberci a Olomouci stagnovalo. Vyplývá to z údajů společnosti UlovDomov.cz.
Pokud někdo v roce 2021 sází na pokles cen bytů, nedočká se. Zvyšování cen bydlení už však nebude mít takovou sílu jako v minulých letech. Poroste dále poptávka po chatách, chalupách a po horských apartmánech. Shodují se na tom realitní profesionálové oslovení serverem E15.cz.
Pokud na realitním trhu letos skutečně něco žilo, kvasilo a přeskupovalo se, bylo to nájemní bydlení. Fenomén krátkodobého ubytování závislý na turistech se sice v pandemii scvrkl na zlomek původní velikosti, díky tomu se však na běžný nájemní trh dostaly tisíce nových bytů. Stejně tak se nájemního bydlení díky zvýšené poptávce přestali bát i velcí developeři a investoři.
Hlavní město je aktuálně v České republice lídrem ve snižování činží v nájemních bytech. Ve třetím čtvrtletí pražské nájmy meziročně zlevnily o téměř šest procent, vyplývá z dat poradenské společnosti Deloitte a portálu Cenovamapa.org. Žádné krajské město takto silný pokles nájmů nemělo. Naopak například v Brně či v Ostravě činže dál rostou.
Skupina Heimstaden, od letošního roku největší majitel činžovních bytů v České republice, investovala do portfolia dvou developerských projektů ve Varšavě. Celkem získala 650 bytů určených k pronájmu, a to za 65 milionů eur. Podle aktuálního kurzu je to 1,7 miliardy korun. Velké plány má švédský holding rovněž v Česku.
I když také Česko zasáhla koronavirová krize, developerských projektů a rezidenčního bydlení se tolik nedotkla. „Dává nám smysl pokračovat v nabízení našeho dluhopisového programu a skládat portfolio realitních projektů,“ říká Petr Malík, CEO společnosti MSI Capital.
V polovině října se podruhé uskutečnilo Real Estate Forum, odborná diskuze zaměřené na trendy nemovitostního trhu a zejména aktuální a mnohdy specifické projekty jihomoravského regionu. Díky koronavirovým opatřením aktéři tentokrát diskutovali on-line.