nakažené země koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nakažené země koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 7798 případů koronaviru, zhruba o tisíc víc než před týdnem. Je to nejvyšší sobotní počet od 9. ledna. V nemocnicích je s COVID-19 ve vážném stavu dál přes 1500 pacientů. S nákazou se nyní potýká téměř 150 tisíc lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
V následujících třech týdnech je kvůli epidemii nemoci COVID-19 v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nutné co nejvíc omezit pohyb lidí a kontakty mezi nimi. Vláda k tomu potřebuje nouzový stav a bude o něm jednat od pátečních 08:30 s opozičními stranami, řekl Babiš po dnešním zasedání kabinetu. Po hlasování poslanců o pandemickém zákonu a vládní žádosti o prodloužení stavu nouze je v plánu další jednání ministrů, na kterém vláda stanoví podmínky opatření.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.
Česko a další země Evropské unie nejsou zdaleka jediné, které jsou aktuálně pozadu s očkováním proti koronaviru. Problémy s vakcinací obyvatel má velmi překvapivě i Švýcarsko, přestože disponuje obřím farmaceutickým průmyslem a jednou z nejvýkonnějších ekonomik světa. Země helvétského kříže zatím naočkovala jen asi 3,7 procenta ze své 8,5milionové populace. Švýcaři si podle agentury Bloomberg zkrátka nestihli zajistit dostatek vakcín.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
Konflikt mezi Evropskou unií a farmaceutickou společností AstraZeneca o dodávky vakcín proti koronaviru přerostl v posledních dnech do ostré mezinárodní hádky. Tu navíc poznamenal jeden hodně nešetrný diplomatický přešlap předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Ačkoli tato epizoda pobrexitové vztahy mezi Bruselem a Londýnem rozhodně nevylepšila, podle expertů se není čeho obávat.
Zvažované zvýšení náhrady mzdy pro lidi, kteří skončí v karanténě, považuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) za nedomyšlené a nesmyslné. Podle něj by platby zaměstnancům za pobyt v karanténě znevýhodnily nemocné a vedly ke zneužívání dávek, přičemž k řešení koronavirové krize by nepomohly.
Německo zařadilo Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí, což znamená zpřínění hraničního režimu. Nařízení začalo platit v pondělí 25. ledna a okamžitě se na přechodech vytvořily fronty. „Podle posledních odhadů dojíždí za prací do Německa zhruba 50 tisíc lidí. Pro ně se situace komplikuje,“ říká Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.
Česká republika se od neděle pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům nakažených covidem-19. Vyplývají z toho komplikace nejen pro pendlery, kteří se budou muset častěji nechat testovat, ale i pro běžné cestující, kteří musí počítat se zpřísněním kontrol například i na německých letištích. Francie od dneška požaduje po mnoha lidech přijíždějících do země nově negativní PCR test na koronavirus.