Naklady brexit - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Naklady brexit, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Britskou vládu čeká rozhodování, které může ukázat, jaká bude budoucnost automobilového průmyslu v zemi v pobrexitové době. Automobilka Stellantis, která v zemi vyrábí vozy značek Opel a Vauxhall, jedná s úřady o podpoře přestavby závodu v Ellesmere Port na výrobu elektromobilů. Pokud neuspěje, může společnost spojující dřívější koncerny PSA a FCA svůj britský provoz také zavřít, píše agentura Bloomberg s odvoláním na neveřejné zdroje.
Vyjednávači Velké Británie a Evropské unie uzavřeli koncem minulého roku obchodní dohodu. Díky na poslední chvíli sjednanému dokumentu odpadla hrozba zavedení cel, přesto bude obchod s ostrovy výrazně komplikovanější. „Největší obavu mám o automobilový průmysl. Propad prodejů nových vozů v Británii byl loni největší od roku 1943. Mám strach o export nejen Škody, Hyundai a Toyoty, ale i výrobců například pneumatik a dalších dílů,“ přiznává Jiří Rak, ředitel kanceláře CzechTrade pro Velkou Británii a Irsko.
Jeden z tradičních britských pokrmů by se záhy mohl stát obětí brexitového vývoje, přesněji obchodní stránky dohody, kterou Velká Británie s Evropskou unií sjednaly po řadě odkladů loni na Štědrý den. Nespokojení rybáři Spojeného království upozorňují na neblahé důsledky dokumentu. Například treska obecná, ze které se vyrábějí Fish & Chips, se podle nich může stát nedostatkovým zbožím.
První pracovní den roku 2021 měl být zátěžovým testem nového režimu po definitivním odchodu Británie z Evropské unie. Na březích Lamanšského průlivu však zatím situace není nijak dramatická. Může to být dáno i tím, že řada firem s přepravou zboží raději vyčkává. Velkou výzvou pro ně bude i obchodování se Severním Irskem. Už o víkendu se ukázalo, že občané Spojeného království mohou mít problémy s cestami do sedmadvacítky.
Britští poslanci jasnou většinou schválili vyjednanou dohodu s Evropskou unií o pobrexitových vztazích. Podle BBC ji podpořilo 521 členů Dolní sněmovny oproti 73 zákonodárcům, kteří byli proti. Nyní má o dokumentu debatovat a hlasovat Sněmovna lordů. Po schválení v horní komoře jej ještě musí podepsat královna Alžběta II.
Společnost C.S.CARGO patří s ročními tržbami atakujícími hranici pěti miliard korun mezi vedoucí středoevropské subjekty poskytující dopravní a logistické služby. U příležitosti dovršení 25 let existence společnosti se nad vývojem logistiky a také nad výhledy do nejbližší budoucnosti zamyslel generální ředitel skupiny C.S.CARGO Aleš Willert. Odvětví podle něj nečeká lehké období. Bude ovlivněné například brexitem nebo tlakem na snižování emisí v dopravě.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Brexit. Ačkoli se tento proces převtělil do nejnudnějšího fenoménu mezinárodní politiky posledních dekád, jedna z mála jeho zajímavostí tkví v tom, že lze v reálném čase sledovat vývoj imaginárních akcií Borise Johnsona a jeho licitačního talentu.
Tradičně největší světová konference o digitalizaci, internetu ale vůbec moderním životě Web Summit proběhla i letos. Jen místo Lisabonu u každého z jejích asi 100 tisíc účastníků v jeho domácí kanceláři. Sledovali jsme i pro vás tuto akci a z 800 řečníků vybrali střípky z prezentací těch nejlepších a nejzajímavějších. Web Summit slouží jako ukazatel témat, trendů a fenoménů, kterými naše civilizace žije a hlavně, kterými žít bude. Stojí za to o nich vědět.
Téma brexitu je evergreenem unijních summitů poslední více než čtyři roky, a nic na tom nezměnil ani fakt, že Velká Británie již téměř devět měsíců není plnoprávným členem EU. Ani těchto devět měsíců, „zpříjemněných“ covidovou tsunami, které téma budoucího uspořádání britsko-unijních vztahů relativně upozadilo, co se důležitosti týče, dosud nepřineslo zhola nic nového.