náklady paušálem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu náklady paušálem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministerstvo práce přislo s návrhem částky, kterou by mohly firmy přispívat svým zaměstnancům na home office. Pravidla pro práci z domova včetně možnosti proplácet náklady upravuje novela zákoníku práce, u které kabinet předpokládá, že začne platit již v říjnu. Přesnou částku ale zákon nestanovuje, upravit ji má vyhláška na základě relevantních statistických údajů. Úřad ji nyní stanovil na 4,6 korun za hodinu, zaměstnanci by si přitom představovali alespoň sto korun na den.
Vždy mě fascinuje, s jakou lehkostí politici šermují miliardami, které chtějí ušetřit nebo nově vybrat. Tu dáme nulovou daň na knihy, tu zkrouhneme dotace solárním baronům, tam vybereme víc na spotřební nebo jiné dani. Jako kdyby ale všichni zapomínali, že za každou větou, kterou řekli premiér a ministr financí ve čtvrtek minulý týden, jsou nějaké lidské osudy, které se touto novou úpravou často významně promění.
Jednou z oblíbených investic je pořízení nemovitosti za účelem jejího pronájmu. Příjem z nájmu však nepatří mezi daňově osvobozené příjmy a je tedy nutné ho zdanit.
Firmy v Česku začínají bojovat proti vysoké inflaci a související energetické krizi také uplatňováním takzvaných inflačních doložek. Ty jim umožňují zdražit služby a přenést rostoucí náklady za energie a jiné položky na zákazníky či odběratele. Podle některých ekonomů však tato praxe může způsobit, že míra inflace, a tím pádem i úrokové sazby zůstanou na vysokých hodnotách po delší dobu.
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz. Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější?
Za oběd v restauraci Češi letos v listopadu utratili průměrně 176 korun, v meziročním srovnání asi o 25 korun více. Proti roku 2019 hospody prodaly o 31 procent obědů méně. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti Edenred. I když Češi za oběd utratili více, reálné příjmy z prodeje jídel kvůli rostoucím nákladům restauracím klesly, stojí ve zprávě.
Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo vyhlášku, kterou se mění nejen výše cestovních náhrad, ale také výše příspěvku na stravování. V návaznosti na aktuální zvyšování cen tato vyhláška nabyla účinnosti již 20. srpna, přestože ke zvýšení cestovních náhrad obvykle dochází až s příchodem nového roku.
S přicházejícím podzimem začínají energiemi šetřit nejen domácnosti, ale i velké společnosti, jejichž zaměstnanci si musejí zvykat především na nižší teplotu v kancelářích. Ve většině z nich klesla na minimální povolenou hranici dvaceti stupňů, kterou se však ministerstvo zdravotnictví rozhodlo ještě o dva stupně snížit. Velké úspory si firmy slibují také od výměn osvětlení. Stále diskutovanější se stává práce z domova, která se firmám od nového roku naopak prodraží.
..., počítá s hodinovým paušálem 2,80 koruny... pracujícím z domova náklady na energie, teplo... šetří čas a náklady na dopravu, není...
Lidem, kteří pracují na dálku, by měli zaměstnavatelé nejspíš už brzy začít poskytovat náhradu nákladů. Přispívat by mohli na energie, teplo či vodu. Počítá s tím pracovní verze chystané novely zákoníku práce, kterou ČTK získala. Firmy a instituce by podle návrhu měly pracovníkům, kteří dělají z domova, vyplácet paušální částku. Ministerstvo práce by údaje pro výpočet pravidelně valorizovalo. Zákonná pravidla pro práci na dálku by podle šéfa resortu Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mohla platit od příštího roku.