nákup kryptoměn - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nákup kryptoměn, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoin se vzdálil tomu, čím chtěl původně být, tedy digitální hotovostí a peer-to-peer nástrojem. Pokud si jej chcete koupit, na všech burzách musíte projít složitým ověřovacím procesem, takže anonymita bitcoinu je prakticky fuč.
Přes 10 milionů korun zaplatil za doménu Tent.com nový startup, který se zaměřuje na platby kryptoměnami. Podle zakladatele projektu Davida Tacla se jednalo o jeden z pěti posledních krátkých významových názvů na globálním trhu. „Chceme být mezinárodní a tomu musela odpovídat i naše doména,“ vysvětluje Tacl. Prvenství za nejdražší tuzemskou doménu si i nadále drží vyhledávač letenek Kiwi, v roce 2016 za ni jeho majitel zaplatil přes 19 milionů korun.
Česká kryptoburza Coinmate funguje už téměř deset let, o bankovní účet v Equa bank ale nedávno přišla i ona. Částečně i díky vyhlídkám na zavedení komplexní evropské regulace MiCA však existuje naděje na řešení. "Dokonce bychom mohli řekněme do roka přijít s produktem, který bude ve spolupráci s bankou," říká v rozsáhlém rozhovoru venture partner fondu Miton C Nikos Balamotis, který z pozice představenstva pomáhá ve strategii týmům krypto burzy Coinmate a platební brány Confirmo. Vadí mu vyhrocené emoce ...
Účty v bývalé Equa bank měly být pro české kryptofirmy posledním útočištěm a zárukou přístupu k bankovním službám. Nedlouho po převzetí společnosti ze strany Raiffeisenbank se ale podobné naděje ukázaly iluzorní. Dlouhodobě a plošně tvrdý postup v Česku působících bank vůči kryptofirmám i platbám jednotlivců za nákup digitálních měn ještě vygradoval. Co to reálně znamená, popisuje shrnující článek formou otázek a odpovědí.
Dominantní kryptoměna posílila od svých podzimních minim o téměř sto procent. Její držitelé i tuzemský kryptobyznys věří, že to je teprve začátek dalšího brutálního růstového cyklu, který nadělá z řady investorů do bitcoinu nové milionáře. Češi a Slováci, kteří se mezi nejbohatší vrstvy řadí už teď, si ale nynější zhodnocení bitcoinu a krypta nechali utéct. Někteří se kvůli tomu stali terčem posměchu na sociálních sítích.
Poslední útočiště pro domácí kryptobyznys padlo. Účty založené pod Equa bank, která byla vnímaná jako poslední „crypto-friendly“ banka v Česku, začala mateřská Raiffeisenbank firmám z oboru virtuálních měn rušit. O bankovní konto přišly například zavedené kryptosměnárny či burzy.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Kryptospekulantům otrnulo a po strastiplném podzimu se začátkem letošního roku osmělili k opětovnému nasypání peněz do virtuálních měn. Autorovi Kryptografu týdne se už zase sbíhají dotazy, které kryptoměny teď nakupovat. Sentiment retailových investorů se zjevně začíná pomalu otáčet. Pomiňme na chvíli skutečnost, že takové dotazy měli ziskuchtivci vznášet hlavně před čtvrt rokem, a ne nyní. Na základě historické paralely lze nyní vykreslit scénář, co by se mohlo v dohledné budoucnosti dít s jedním z ...
Tak už je zase blaze. Kdo by to byl na pozadí celé řady nedobojovaných válek na fyzickém i finančním poli čekal? Investorům se prozatím úspěšně podařilo vyhnout se katarzi a restartovat spanilou jízdu napříč trhy. Přetlak burziánské potence se navíc tak jako vždy přelil do kryptoměn. Tedy na trh, který ještě nedávno všichni považovali za mrtvý, glosovali ho sarkastickými poznámkami a zvěstovatele oživení titulovali vulgárními výrazy. Navzdory krátkozrakým skeptikům se to však opět stalo a trh tradičně ...
Končí pro obor kryptoměn mimořádně dramatický rok 2022, který svým dějem dalekosáhle ovlivnil budoucnost celého oboru. Po krachu burzy FTX nebo kolapsu virtuální měny luna zesílilo volání po silnější regulaci byznysu s kryptem. Kromě toho v reakci na masivní cenový propad bitcoinu řada institucí a byznysových osobností předpověděla dominantní kryptoměně cestu do zapomnění. Virtuální měna nicméně umí překvapit a podle optimistů ji nečeká špatná budoucnost. Profitovat by z toho nadále měl i domácí ...