nákup nemovitosti v dražbě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nákup nemovitosti v dražbě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nová hybná síla digitálního vlastnictví se skrývá pod zkratkou NFT, tedy Non-Fungible Token čili nezaměnitelný token. Majitelé virtuálních obrázků díky ní vydělávají miliony a trh umění stojí na pokraji revoluce. Co je to NFT, jak funguje a jak je koupit nebo vytvořit? To vše se dozvíte v našem přehledném rádci.
K nemovitosti v exekuci se můžete dostat jako slepý k houslím. Stačí, že ji získáte v rámci dědického řízení. Co si s takovou nemovitostí počít? Můžete srovnat pohledávky a nemovitost si nechat, nebo ji prodat. Ale jakou formou? Vybrat si můžete hned ze tří možností a my vám je představíme všechny!
S rostoucími cenami nemovitostí, kdy na vlastní bydlení dosáhne stále méně lidí, se může zdát jako „nej“ řešení koupit nemovitost levněji, skrze dražbu. Pokud však v této oblasti nejste „jako ryba ve vodě“, dokáže vás řada věcí nemile překvapit, či dokonce se vám celý obchod může významně prodražit. Než se tedy na nějakou tu dražbu vydáte, je dobré se na ni předem připravit.
Řez, který rozpůlí poštu vedví. Státní podnik v těchto dnech finalizuje plán transformace, která má jednou pro vždy oddělit dotované služby od těch, jež mají uspět na otevřeném trhu i bez státní pomoci. „Od roku 2023 má pošta fungovat ve dvou oddělených podnicích. V tu chvíli musí být část komerčních služeb automaticky samofinancovatelná a drobně zisková,“ říká generální ředitel pošty Roman Knap.
Jeden z největších státních podniků pokračuje v odtučňovací kúře. Česká pošta už letos prodala v dražbách budovy, pozemky nebo i malé garáže za dvě stě milionů korun. Dalších asi čtyři sta milionů má tak získat do konce roku. Rozprodej zbytného majetku dává podniku, jenž loni vygeneroval 16,7 miliardy na tržbách, naději, že by letos mohl skončit v drobném zisku zhruba osmdesáti milionů. Deníku E15 to sdělil šéf pošty Roman Knap.
Kolem opuštěné a vyhořelé černošické vily uprchlého zločince Radovana Krejčíře se začala nová hra. Krejčířova manželka Kateřina se snaží nemovitosti zatížené exekucemi zbavit ve prospěch státu. Na začátek února přitom exekutor plánoval další pokus o vydražení vily, v níž měl Krejčíř kdysi i žraloka. Z domu Krejčíř v roce 2005 uprchl přímo během policejní razie.
Opět se potvrdila okřídlená poučka, že krize skýtá nové byznysové příležitosti. Nový majitel získal relativně levně velký hotel v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat, který stál původně desítky milionů. Další fungování nemovitosti ale zůstává nejisté.
Od daně z nabytí nemovitých věcí je nově osvobozen první prodej bytů v rodinných domech.
Zájem o koupi zchátralých budov roste, stojí totiž na pozemcích, které dnes mají „cenu zlata“.
Majitelem bývalého kláštera na pražském náměstí Republiky je slovenský miliardář Milan Fiľo. Vyplývá to z loňské účetní uzávěrky jeho společnosti Eco-Invest, informují Hospodářské noviny. Fiľo se k vlastnictví nemovitosti nechtěl oficiálně přiznat. Areál loni koupila od státu za 790 milionů korun společnost Lagerris, za kterou ale vystupovali právníci.