nakupy cefc - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nakupy cefc, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čínská skupina CITIC řeší vedle žalostných hospodářských výsledků Pivovarů Lobkowicz Group (PLG) další problém: obří žalobu od investorů z Londýna. Ta je pozůstatkem po bývalém šéfovi skupiny PLG Zdeňku Radilovi.
Následky boje s koronavirem dopadly i na investice čínské skupiny Citic v Česku. Firma vlastní podíly ve firmách působících v turistickém ruchu, který dostává letos mimořádně zabrat. Zároveň nevýhodně nakoupila řadu společností, jejichž stav byl problematický.
Jedna z největších pivovarských skupin v Česku je k mání. Čínský investor Citic se totiž zbavuje jedné ze svých prodělečných investic, které zdědil po skupině CEFC. Tu převzal v roce 2018. Citic podle několika zdrojů ze středoevropského trhu fúzí a akvizic a oblasti pivovarnictví hledá kupce pro Pivovary Lobkowicz Group.
Vášnivé diskuse o plánované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan, vměšování čínského velvyslance v Praze do vnitřních záležitostí České republiky, pročínská politika Pražského hradu a někdy na druhé straně neadekvátní protičínský džihád opozice, připoutávají enormní pozornost k česko-čínsko-tchajwanským vztahům. Jako kdyby se politika rozhodla zvítězit nad ekonomikou.
Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se vrací do největší tuzemské televize Nova, kterou již v minulosti ovládala. Kupuje totiž od telekomunikačně-mediální skupiny AT&T - Time Warner kontrolní podíl v bermudské společnosti Central Europe Media Enterprises (CME), která vlastní řadu televizí ve střední Evropě a na Balkáně včetně zmíněné Novy. Hodnota transakce je 2,1 miliardy dolarů, tedy přibližně 48,4 miliardy korun.
Na tuzemský trh možná dorazí druhá vlna čínských investic. Vláda v Pekingu kontroluje společnost Citic Europe, která v Česku přebírá byznys někdejšího neúspěšného pionýra čínských investic CEFC. Teď na kontě Citic Europe přibyly peníze. Číňané v české firmě prostřednictvím své hongkongské firmy Rainbow Wisdom zvýšili kapitál o osm set milionů korun. Peníze podle firmy poslouží na dokončení nákupu majetku po CEFC, ale také na další expanzi.
Zadlužený čínský konglomerát CEFC China Energy již dva měsíce nevyplácí mzdy zaměstnancům a nabízí jim odstupné za dobrovolné ukončení pracovního poměru. Agentuře Reuters to řekly zdroje blízké firmě. CEFC má více než 30 tisíc zaměstnanců. Zástupce ředitele divize pro mezinárodní výzkum Čuang Ťien-čung nicméně minulý měsíc uvedl, že firma možná polovinu pracovních míst zruší.
Publikujeme reportáž, která původně vyšla na webu Sinopsis. Na Karlově univerzitě v tomto letním semestru otevřeli nový kurz o Nové hedvábné stezce, nejasném produktu čínské zahraniční politiky. Přednášející zde však nekriticky předávají studentům čínský pohled na věc. Reportáž z návštěv kurzu tak může sloužit jako zajímavý příklad, jak čínské peníze nebo jejich příslib mění akademické prostředí.
Čínští publicisté spekulují o tom, že k zatčení šéfa čínské CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-Minga došlo už v listopadu. Kvůli českým prezidentským volbám se ale tato informace neměla zveřejnit, říká v rozhovoru sinoložka Olga Lomová. Nastupující skupina CITIC Group, s jejímiž představiteli se minulý týden setkal, je pak plně ovládána čínskou komunistickou stranou, připomíná Lomová.
Čínská rozvojová banka (CDB) dnes jedná s věřiteli a držiteli dluhopisů o narůstajícím dluhu konglomerátu CEFC China Energy. Banka po věřitelích chce, aby na CEFC nepodávali žaloby, nestahovali své úvěry a CEFC tak umožnili normálně fungovat. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací.