nákupy v hamburku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nákupy v hamburku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Záměr čínského rejdaře Cosco koupit v Hamburku část přístavního terminálu vyvolal v Německu četné spory, které se staly odrazem širší debaty o budoucí roli Pekingu v Evropě. Někteří politici a odborníci varují Berlín i zbytek EU před opakováním chyby s ruským plynem a rizikem, že se kontinent lapí do pasti dalšího nedemokratického režimu. Jiní však volají po realističtějším přístupu. Tvrdí, že se stoupající rolí Číny je spolupráce nevyhnutelná.
O miliardy korun nad plán platí České dráhy za zdražující trakční elektřinu a naftu v době, kdy těžce prodělávají a plánují masivní investice. Společnost si proto předjednává externí financování, kterým chce mimořádně rychle rostoucí výdaje také pokrýt.
Soukromý vlakový dopravce RegioJet v rámci expanze na další evropské trhy rozšiřuje flotilu lokomotiv a vagonů. Společnost podnikatele Radima Jančury koncem února objednala dvanáct lokomotiv Traxx MS3, které má obdržet v příštím roce. Už dříve si pořídila osmnáct takových strojů. Celková investice do třiceti lokomotiv financovaná úvěry se má pohybovat v jednotkách miliard korun.
Velké realitní skupiny svádějí boj o lukrativní brownfield u O2 Areny v pražské Libni. Budoucího majitele více než pětihektarového pozemku i budov bývalého závodu ČKD Kompresory hledá ve výběrovém řízení poradenská firma Colliers International.
Internetový prodejce potravin Rohlík Tomáše Čupra expanduje do Německa. Pod značkou Knuspr.de začal své objednávky rozvážet v Mnichově a v zimě bude dostupný zákazníkům také ve Frankfurtu. Příští rok se chystá službu rozšířit na Dortmund, Hamburk nebo Kolín nad Rýnem. Německo je tak už čtvrtou zemí, kde tato služba funguje.
Pokračující pandemie koronaviru stíhá světovým ekonomikám přispět ještě na další krize, od stále trvajícího nedostatku čipů až po neuvěřitelný růst cen lodní dopravy, ze kterého dnes speditéry bolí hlava. Situace na trhu lodní dopravy je naprosto fascinující.
Podle nedávno dokončené studie by mohla první městská bioplynová stanice vzniknout u spalovny v Malešicích. Financování i provoz výroby biometanu by řešily Pražské služby, které spalovnu provozují a nyní vozí biologický odpad ke zpracování jinam. „Náklady odhadujeme na 700 až 800 milionů korun, záleží na technologiích. S přídavnými zařízeními by to mohla být až jedna miliarda, ale samozřejmě budu rád, pokud to bude méně,“ řekl deníku E15 náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN), který má projekt na starost.
Státní železniční dopravce pod novým šéfem Václavem Nebeským vypíše první velkou soutěž. České dráhy poptávají až 182 nových osobních vozů pro expresní spoje stavěných na rychlost až 230 kilometrů v hodině, která je nutná pro nasazení souprav na mezinárodní linky. Vypsání soutěže dnes schválil řídící výbor drah, které s vítězem uzavřou rámcový kontrakt čerpaný podle provozních a obchodních potřeb.
Cenová hladina německých nemovitostí je v mnohém srovnatelná s českou. „Pokud ale investor vzhledem k vyšší kupní německé síle očekává, že výnos z nájmu bude vyšší než v Česku, bude zklamaný. V řadě měst si lze pronajmout byt za stejnou nebo i nižší částku než v obdobné lokalitě v Česku,“ říká Jiří Hommer z plzeňské realitní kanceláře Hommer reality & finance, která má s německým trhem dlouholeté zkušenosti. Investoři se tak musejí spokojit s výnosem kolem dvou až tří procent ročně.
Publikujeme reportáž, která původně vyšla na webu Sinopsis. Na Karlově univerzitě v tomto letním semestru otevřeli nový kurz o Nové hedvábné stezce, nejasném produktu čínské zahraniční politiky. Přednášející zde však nekriticky předávají studentům čínský pohled na věc. Reportáž z návštěv kurzu tak může sloužit jako zajímavý příklad, jak čínské peníze nebo jejich příslib mění akademické prostředí.