nanomateriál - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nanomateriál, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na konci léta uvedla Česká značka Chronotechna na trh nové hodinky NanoDive s ciferníkem vyrobeným z nejčernějšího materiálu na světě. Švýcarský investor Chronotechnu oživil před třemi lety, aby vyráběl a za přijatelnou cenu prodával švýcarské hodinky s českým srdcem. Postupně chce etablovanou značku znovu převést do rukou českých akcionářů.
Přestože ekonomická aktivita České republiky byla omezena koronavirovou krizí, mnohé plánované projekty pokračují dál. Jedním z nich je 8. ročník soutěže Komerční banky Nastartujte se, který začíná 4. května. Jeho cílem je objevit zajímavé menší firmy a podnikatele, kteří přicházejí na trh s originálními nápady a produkty.
Už 8. ročník soutěže Komerční banky „Nastartujte se“ začne v květnu opět hledat zajímavé menší firmy a podnikatele, kteří přicházejí s originálními nápady a produkty. V minulých letech se soutěže zúčastnilo na 400 projektů, z nichž některé úspěšně působí nejenom na českém trhu, ale i v zahraničí.
Firma spojená s likvidací odpadů plánuje v severočeských Zákupech výrobu ochranných roušek. Finance shání i prodejem dluhopisů s relativně vysokým úrokem přes devět procent. Na internetu společnost GR - Nano Program ohlásila již jejich třetí emisi.
Výrobce nanovlákenných tkáňových nosičů Nanopharma se poprvé chystá na spotřebitelský trh. Bude prodávat první suchou pleťovou masku z nanovláken na světě.
Inovativní hybridní nanomateriál, jež vyvinuli odborníci z University of Central Florida, dokáže nebývale účinně a levně extrahovat vodík z mořské vody. Byl speciálně navržen tak, aby odolal drsným podmínkám, které v daném prostředí panují.
Nový systém umožní vytvářet hedvábná vlákna z pavouků zesílená grafenem nebo uhlíkovými nanotrubicemi. Výsledná vlákna mají rekordní pevnost. Výroba probíhá biologicky pomocí pavouků.
Vědci vyvinuli nový typ elektrod, díky kterému by baterie mohly být nabity za několik sekund místo několika hodin. Tato technologie by samozřejmě mohla najít uplatnění v celé řadě oblastí. Nabízí se využití u spotřební elektroniky, ale také u elektromobilů.
Tým výzkumníků z University of Minnesota vyvinul nanomateriál, který by mohl sloužit ke konstrukci průhledných mobilních telefonů. Průhledný, nicméně vodivý povlak představuje také naději pro novou a efektivnější generaci solárních článků.
Vědci vytvořili nový nanomateriál pro tvorbu superkondenzátorů. Technologie umožní extrémně rychlé nabití a mnohem delší výdrž než současné Li-Ion baterie.