náramky pro vězně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu náramky pro vězně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vězeňské nemocnice se připravují na příjem vězňů s nemocí COVID-19. Přestože mají k dispozici stovky lůžek, na infekčním oddělení je jen 21 míst a vězeňští lékaři nemají k dispozici žádné plicní ventilátory. Přesto se generální ředitelství Vězeňské služby kolapsu péče neobává. Zkušenosti ze světa ukazují, že nákaza koronavirem se ve věznicích šíří násobně rychleji než v běžné společnosti.
Probační a mediační služba minulý týden v tichosti spustila ostrý provoz elektronických náramků pro domácí vězně. Zařízení zatím kontroluje přes třicítku odsouzených. Informoval o tom zdroj z probační služby s tím, že po chybách, které zařízení vykazovalo při předchozích testováních, nyní náramky v pořádku fungují. Detaily k zavedení monitoringu do praxe představí na dnešní tiskové konferenci ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO).
Probační a mediační služba dnes podepsala smlouvu s vítězným uchazečem tendru na elektronické náramky pro vězně. Zařízení dodá firma SuperCom, která v soutěžním dialogu uspěla už v únoru, avšak další uchazeči o zakázku následně výběr dodavatele zpochybnili u antimonopolního úřadu.
Společnost Eltodo nesouhlasí s vyloučením z tendru na náramky pro vězně a bude se bránit právní cestou. Obrátí se minimálně na antimonopolní úřad. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) minulý týden uvedl, že vítězem tendru je firma SuperCom. O zakázku se v poslední fázi ucházelo pět zájemců, rozhodujícím kritériem byla cena. Pořízení náramků a šestiletý provoz monitorovacího centra SuperCom nabídl za 93 milionů korun.
Elektronické náramky pro domácí vězně a některé obviněné dodá firma SuperCom. Vítěze soutěžního dialogu dnes představil ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Pořízení náramků a provoz monitorovacího centra vyjde stát za šest let na 93 milionů korun. O zakázku se v poslední fázi ucházelo pět zájemců, rozhodujícím kritériem byla cena.
Náklady na vymáhání dluhů se snížily, více vězňů pracuje a soudy mají k dispozici nové technologie. To jsou podle ministra Pelikána úspěchy, které za dva roky dosáhl. Podle opozice neplní programové prohlášení vlády.
Ministerstvo spravedlnosti a Probační a mediační služba vypsaly novou zakázku na takzvané elektronické náramky pro vězně. Předpokládaná cena veřejné zakázky je 100 milionů korun bez DPH. Zájemci o účast v tendru se mohou hlásit do 5. dubna, upozornilo ministerstvo. Už dříve uvedlo, že zakázka bude pokračovat formou takzvaného soutěžního dialogu. Do předchozího výběrového řízení se nepřihlásil žádný zájemce.
Slovensko zavádí do praxe systém elektronických náramků pro odsouzené k domácímu vězení za méně závažné trestné činy. Od nového opatření si stát slibuje uvolnění míst ve věznicích a snížení nákladů na vězenství.
Šéfka Probační a mediační služby (PMS) Jitka Čádová k dnešnímu dni rezignovala. Čádová stála v čele organizační složky státu od loňského června. PMS pracuje s pachateli trestných činů a snaží se je začlenit zpět do společnosti, mimo jiné je také zadavatelem tendru na elektronické náramky pro vězně.
Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) odvolala svého ekonomického náměstka Pavla Kasíka. Nahradí ho inženýr Miroslav Zábranský. Kasík je už třetím náměstkem ze čtyř, který za vedení Válkové skončí ve funkci. Na jaře odešla po sporech s ministryní legislativní náměstkyně Hana Marvanová, krátce po ní byl odvolán náměstek pro vězeňství Pavel Štern, jenž si na ministryni stěžoval policii kvůli tendru na elektronické náramky pro vězně.