náročné profese do důchodu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu náročné profese do důchodu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pomalu se hroutící český důchodový systém má zachránit zbrusu nová reforma. Její legislativní podobu v paragrafovém znění v současnosti dokončila důchodová komise a ještě v pátek ji ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) odešle do mezirezortního připomínkového řízení. Má to však jeden háček – koaliční ANO o reformě nechce ani slyšet. Návrh reformy navíc podle analytiků neřeší to hlavní, tedy dlouhodobou finanční udržitelnost systému.
Adéla Klečková vystudovala mezinárodní vztahy a mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně a Freie Universität v Berlíně. Nyní působí jako hlavní analytička ve spolku Společně pro Česko, v němž také vede projekt Mediální gramotnost a kritické myšlení. Mimo to pracuje na pozici bezpečnostní poradce pro Pirátskou stranu. Letos Adéla jako první Češka a nejmladší fellow v historii programu získala prestižní ,,non-residential fellowship” v German Marshall Fund, což je organizace zabývající ...
Důchodová matematika MPSV: každých 10 let v náročné profesi = 1 rok dřív do důchodu.
Vláda navrhuje, aby mohla policie používat v trestním řízení i zjištění Bezpečnostní informační služby. Podle historiků a některých opozičních poslanců jde o prolomení neprostupné zdi, která byla na začátku devadesátých let postavena právě mezi strážce zákona a tajné služby. Bylo to kvůli tomu, jak fungovala komunistická Státní bezpečnost. „Reagujeme na aktuální situaci ve světě. Asi se všichni shodneme, že se za posledních třicet let hodně změnila,“ říká ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Pro E15 Premium ...
Návrh na rozdělení nynějšího starobního důchodu na dvě části, tedy minimální solidární penzi placenou z daní a zásluhovou část vycházející z pojistného, dostává konkrétní obrysy. Vládní důchodová komise začala v pátek jednat o nastavení případného minimálního důchodu. Ten by se mohl pohybovat kolem třiceti procent průměrné hrubé mzdy, která v současnosti činí zhruba 34 tisíc korun.
Živnostníci s obratem do jednoho milionu korun by mohli v roce 2021 platit pouze jednu paušální daň ve výši zhruba 5500 korun měsíčně. Koalice ČSSD a ANO se shodla na hrubých obrysech změny, návrh chce dopilovat za týden. Novinářům to po jednání řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Aby vyloučila pochybnosti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) slíbila, že odvod na sociální pojištění bude z celkové částky nejvyšší, daň naopak nejnižší.
Za zvýšenou zátěž při jednání s rozrušenými lidmi budou mít někteří úředníci od příštího roku nárok na zvláštní příplatek. Týkat by se to mělo jen státních zaměstnanců, kteří sepisují žádosti o invalidní nebo pozůstalostní důchod a kteří posuzují nárok klientů na dávky důchodového nebo nemocenského pojištění. Vyplývá to z nařízení vlády o zvýšení platových tarifů u zaměstnanců veřejné správy, kterou poslala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) do připomínkového řízení.
Ministerstvo práce připravuje místo penzijní reformy adaptaci důchodového systému. Zahrnuje devět změn parametrů. Patřit mezi ně má dřívější důchod pro náročné profese, úprava penzí pečujících osob či přenastavení třetího pilíře. Záměry musí ještě projednat vedení koaličních stran. Vláda by pak měla návrhy novel dostat v polovině prosince. Sněmovnímu rozpočtovému výboru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní soubor změn přizpůsobí český systém 21. století a stárnutí společnosti. Opatření ...
Dokončení prorodinného balíčku nebo zastavení obchodu s chudobou má v plánu šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). V rozhovoru pro E15 Premium zmínila také opatření na podporu zaměstnanosti, která chystá i kvůli možnému zpomalení ekonomiky. A pokud se vláda ANO a sociální demokracie nerozpadne, slibuje i zásadní změny penzijního systému.
Problém reformy důchodového systému, věčné téma české politiky, má současné vládě pomoci rozlousknout Komise pro spravedlivé důchody. V jejím čele sedí rektorka brněnské Mendelovy univerzity a daňová expertka Danuše Nerudová. „Důchodový systém je dnes bohužel nástrojem politického boje,“ říká.