nastup deti do skoly - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nastup deti do skoly, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nemá to vláda jednoduché. Čísla nakažených a hospitalizovaných se spíše zhoršují, a přesto se každý týden ozývají nové a nové hlasy těch, kteří mají kvůli lockdownu problém a vyzývají k uvolnění.
Když se v Česku na jaře začalo slovo koronavirus skloňovat častěji než pivo, rozhodlo se pár technologických expertů, investorů či datařů, že zkusí reálně pomoct. Jejich iniciativa Covid19CZ vytvořila několik nástrojů pro boj s rozbíhající se epidemií a předala je státu. Nastartovali tak digitalizaci a technologický skok ve zdravotnictví. „Teď se resetují startovní pozice. Kdo byl dříve malý a musel by hodně dohánět, se najednou dostává na stejnou startovní pozici. To může mnoha firmám pomoct,“ říká Petr ...
Přestože ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ještě před dvěma týdny ujišťoval rodiče, že se děti vrátí začátkem listopadu do školních lavic, pokud nevybuchne jaderná eletrárna, nakonec se tak nestane. Vláda rozhodla o tom, že se žáci 2. listopadu do škol nevrátí. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) naznačil, že školy zůstanou zavřené několik týdnů.
Počasí a jeho výkyvy sice podnikání rodinné firmy Toko Agri dokáže zásadně ovlivnit, s komplikacemi si ale už dnes dokáží poradit. “Když chce trh třeba v lednu jahody, nemůžeme se vymlouvat, že teď nerostou,“ říká Tomáš Kořínek mladší, který spolu s otcem a bratrem stojí za rodinnou firmou Toko Agri a značkou Ovocňák.
Děti nastoupí co nevidět do školy a rodiče se tak musí připravit na nemalé výdaje. Ať už to jsou peníze vydané za pracovní sešity, pomůcky nebo kroužky. Co ale dělat, pokud se financí nedostává? Může pomoci stát. Příspěvek má však svá pravidla.
V některých státech USA začal tento týden nový školní rok a učitelé protestují. Demonstrovali například v hlavním městě Washingtonu, kde byly vidět transparenty s nápisy jako "RIP můj oblíbený učiteli" anebo "Zabit při vykonávání služby". Mají strach. Bojí se o své zdraví, bojí se, že nákaza nemocí covid-19 je postupem času dostihne.
Přísnější hygienická pravidla při běžné výuce, ale obvyklý termín zahájení výuky. Tak lze shrnout závěr jednání šéfa rezortu školství Robert Plaga (ANO) s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO). Nový školní rok začne pro všechny žáky 1. září ve školách a případná opatření proti koronaviru se budou řídit takzvaným semaforem pro oblasti s různým rizikem nákazy.
Občanská iniciativa KoroNERV-20 navrhuje, aby ministerstvo školství vytvořilo plán určující, za jakých podmínek by se měly v případě další epidemie zavírat školy. Resort by také měl veřejnost na základě relevantních dat průběžně informovat o současném vývoji nákazy COVID-19. Školy ani rodiče nyní podle iniciativy nemají správná data, a proto například někteří odkládají nástup dětí do tříd kvůli obavám z nemoci.
Nárok na ošetřovné zůstává všem rodičům, kteří se z objektivních důvodů rozhodnou neumístit dítě do školy či školky, a to až do 30. června 2020. Důvod pak uvedou v aktualizovaném tiskopisu „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. Podpora zůstává ve výši 80 procent denního vyměřovacího základu za kalendářní den.
Zatímco zdraví žáci se budou moci 25. května vrátit do školních lavic, autisté nebo děti s tělesným či mentálním postižením mají smůlu. Na základě rozhodnutí ministerstev školství a zdravotnictví se už v tomto školním roce do škol nepodívají.