návrat raketového modulu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu návrat raketového modulu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Šéf technologické společnosti Tesla Elon Musk představil v rámci akce „AI Day“ (Den umělé inteligence) humanoidního robota Optima. Ten má podle excentrického miliardáře zastat nudnou lidskou práci a být zbraní proti chudobě. Musk uvedl, že Tesla by robotů mohla v budoucnu vyrábět miliony. Stroj má být levnější než nový automobil
Vesmírná agentura NASA opět odložila vyslání rakety Space Launch System (SLS) s modulem Orion k Měsíci. Start mise nazvané Artemis z floridského mysu Canaveral byl tentokrát zrušen kvůli úniku paliva. Modul NASA bez posádky má v plánu obletět Měsíc a vrátit se zpět na Zemi, dvouhodinové časové okno pro start se mělo otevřít ve 20:17 našeho času. Mise Artemis I stojí na začátku nového programu NASA, který má ambice po půl století vrátit člověka na Měsíc.
S modulem Orion na misi Artemis I poletí k Měsíci vedle trojice manekýnů, speciálně upravených a senzory prošpikovaných panáků s lidskými rozměry, také desatero minisatelitů, které jednak znásobí provoz v cislunárním prostoru, jednak ale zajistí také přísun čerstvých vědeckých dat o souputníkovi Země. Tvůrcům takzvaných cubesatů se úspěšným startem mise, který je naplánován už na toto pondělí 29. srpna, otevře doslova lunární magistrála pro vysílání nových vědeckých instrumentů k Měsíci – stupňový adaptér ...
Zhruba 400 kilometrů nad zemí v mikrogravitaci oběžné dráhy Mezinárodní vesmírné stanice padl nový rekord. Americký astronaut Mark Vande Hei si v úterý ve svém deníčku odškrtl 341. v řadě po sobě jdoucí den strávený ve vesmíru. Tím překonal svého kolegu a velkou celebritu poloviny desátých let Scotta Kellyho a stal se Američanem s nejdelším nepřetržitým časem stráveným ve vesmíru. Pro srovnání, za Rusy drží rekord Valerij Vladimirovič Poljakov s téměř 438 dny. Do doby návratu by Vande Heiovi mělo přibýt ...
Ve věku 85 let zemřel publicista a spisovatel Karel Pacner. Proslavil se především publikacemi o kosmonautice a vesmíru. V roce 1969 byl jako novinář v USA na startu mise Apolla 11. Pro deník E15 loni komentoval úspěšný let soukromé vesmírné lodi Crew Dragon společnosti SpaceX miliardáře Elona Muska. „Musk je inspirátor, díky němu se kosmonautika opět rozhýbala,“ řekl v rozhovoru.
Z Mysu Canaveral odstartovala raketa Atlas V., která vynesla na oběžnou dráhu zásobovací loď Cygnus s nákladem pro Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Raketa měla odstartovat již v uplynulých dnech, americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ale start několikrát odložil kvůli nepříznivému počasí.
Americkému Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) se v pátek na druhý pokus podařilo vyslat do vesmíru modul Orion, který se po 4,5 hodinové misi úspěšně vrátil zpět na Zem. Podle mnohých expertů lze hovořit o nové éře dobývání vesmíru, naděje se obzvláště upínají k možnému letu na Mars.
Ve věku 82 let zemřel dnes americký astronaut Neil Armstrong, první člověk na Měsíci. Armstrong nedávno prodělal operaci srdce. Povrchu Měsíce se jako velitel kosmické lodi Apollo 11 poprvé dotkl 20. července 1969.
Způsob dobývání vesmíru je již zastaralý a neefektivní. Je třeba najít něco nového a nabízí se technologie, kterou už používají levitující vlaky. Pokud chceme jako lidstvo mít nějakou budoucnost, musíme do vesmíru. Ale to nejde současným způsobem, kdy s sebou nahoru táhneme všechnu energii. Potřebujeme zařízení, které je napájené zvenku; které je moderní a nekonvenční. Jako je třeba StarTram.
Způsob dobývání vesmíru je již zastaralý a neefektivní. Je třeba najít něco nového a nabízí se technologie, kterou už používají levitující vlaky. Pokud chceme jako lidstvo mít nějakou budoucnost, musíme do vesmíru. Ale to nejde současným způsobem, kdy s sebou nahoru táhneme všechnu energii. Potřebujeme zařízení, které je napájené zvenku; které je moderní a nekonvenční. Jako je třeba StarTram.