navýšení důchodů v roce 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu navýšení důchodů v roce 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
V Česku nadále platí stav nouze a jasné datum rozvolnění opatření proti šíření koronaviru zatím vláda nezveřejnila. Už první vlna má přitom vést k navýšení zadlužení vůči HDP na padesát procent. „Obávám se, že už nenávratně ztratíme pozici země s velmi nízkým veřejným zadlužením,“ říká bývalý viceguvernér centrální banky, dnes europoslanec Luděk Niedermayer.
Odmítá spekulace o vládní rošádě a výměně rezortů mezi ČSSD a ANO a tvrdí, že vládními opatřeními zachránili zemi. Kritiku od premiéra Andreje Babiše už bere jako kolorit, sám ho ale kritizuje za to, že ještě loni na podzim do nemocnic investovat odmítal, ale až nyní pochopil, že to je téma pro voliče. "Ještě loni nám řekl, že do černé díry se peníze sypat nebudou. Nyní překvapivě zjistil, že zdravotnictví už černá díra není a tvrdí, že to je priorita jeho hnutí," říká ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček...
Čtyřicetimiliardový schodek státního rozpočtu plánovaný na příští rok je z velké části tvořen výdaji na další zvýšení průměrného důchodu o 900 korun. „Není to levné, ale důchodcům jsme to dlužili,“ říká v rozhovoru pro deník E15 ministryně financí Alena Schillerová.
Krajně pravicová Svoboda a přímá demokracie připouští dohodu s KSČM o možné podpoře jednobarevné vlády ANO. Ani komunisté spolupráci nevylučují. Obě strany se tak připravují na variantu odchodu ČSSD do opozice.
Rekordní zvýšení důchodů od letošního ledna, které často vyzdvihuje vláda ANO a ČSSD, má i svou odvrácenou stranu. Kvůli průměrnému růstu penzí o devět set korun a tisícovce navrch pro seniory starší 85 let spadly do exekuce další tisíce lidí. Důvodem je to, že jejich příjmy překročily takzvanou nezabavitelnou částku. Podobná situace se bude opakovat i příští rok, protože koalice se už dohodla na další valorizaci.
Česká ekonomika loni zpomalila růst na 2,9 procenta z předloňských 4,5 procenta. Vyplývá to ze zpřesněných dat Českého statistického úřadu. Příjmy domácností rostly díky dynamickému růstu mezd nejrychleji za posledních 16 let, na druhé straně rychlý růst mezd srazil ziskovost firem na minimální úroveň. Podle analytiků růst ekonomiky v Česku zpomalí i letos, lidé si uvědomují rizika a začínají šetřit. Spotřeba domácností a investice přesto zůstanou hlavními tahouny růstu hrubého domácího produktu.
Domácnosti měly loni více peněz, jejich útrata vzrostla o 4 procenta. Úřadovala ale také inflace, která přesáhla 2 procenta. Zdražovalo hlavně jídlo a pití. Ze statistiky vyplývá růst úspor i zadlužení, především na bydlení.
Od ledna by se měly zvýšit důchody. Mimo jiné díky valorizaci, která bude výrazně vyšší než v minulých letech. Ve zvýšení valorizace se odrazí polovina růstu reálných mezd v roce 2016. Doteď se růst mezd zohledňoval jen jednou třetinou. A díky těmto faktům se důchody navýší průměrně o 475 korun měsíčně.
Spořte si na důchod, říkají ve volebních programech partaje, ale – nutit vás k tomu nebudeme. Maximálně se totiž shodnou tak na tom, že je potřeba podporovat dobrovolné připojištění. Na reformu penzijního systému založeného na průběžném financování nepomýšlejí. Ať po říjnových volbách vznikne jakákoliv vláda, důchody seniorů budou dál financovat lidé v produktivním věku.