navýšení mezd v sociálních službách - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu navýšení mezd v sociálních službách, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Firmy v Česku současnou situaci relativně zvládají. Dlouhodobě na ně ale začnou dopadat problémy související mimo jiné s nevyhnutelnou restrukturalizací ekonomiky. „Zaměstnavatelé i zaměstnanci se musejí smířit s tím, že někde bude poptávka po práci dlouhodobě klesat, protože to prostě není udržitelné vzhledem ke geopolitické změně, která se odehrála,“ říká analytik pracovního trhu Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC, která provozuje největší české pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz.
Před pěti lety vyšla reportáž investigativní novinářky Saši Uhlové, kde popsala možné porušení pracovněprávních předpisů v prostředí jedné z pražských prodejen Albertu. Nyní obchodní řetězec tvrdí, že jeho zaměstnanci jsou z velké většiny spokojení. Na sociálních sítích se ovšem dodnes objevují nespokojené komentáře bývalých a současných zaměstnanců v provozu – nejčastěji si stěžují na toxické manažery nebo nedostatek přestávek. Podle odborů se situace sice v posledních letech zlepšila, manažerům prodejen ...
Rostou ceny. Minulý měsíc o 13 procent meziročně a na tomto čísle se nezastavíme. V praxi to znamená, že je potřeba vynaložit více peněz, abychom si koupili totéž co loni. Stručně by stačilo říct, že chudneme. V praxi řešíme, jak se s touto situací vyrovnat. Máme v zásadě tři možnosti: vyšší ceny pokrýt úsporami, omezit spotřebu anebo zvýšit příjmy.
Minimální mzda stoupla od začátku nového roku o tisícovku na 16 200 korun, tedy o více než šest procent. Současně se zvedla i zaručená mzda, která se vyplácí v osmi stupních podle odbornosti, odpovědnosti a složitosti práce a pohybuje se od minimální mzdy do jejího dvojnásobku. Zatímco odborům takové zvýšení nestačí, většina firem se shoduje, že je to ekonomicky špatně načasované rozhodnutí. Může podle nich přispět k rušení odměn, slabšímu financování společensky odpovědných programů a také k náhradám ...
Premiér Andrej Babiš (ANO) projedná v pondělí s odbory jejich požadavky na růst platů ve veřejné sféře. Následovat bude schůze tripartity, na níž zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů posoudí rozpočet na příští rok. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula předpokládá jednání o růstu mezd v pásmu zvýšení mezi 3000 korunami plošně, jak žádají odbory a vládní ČSSD, a růstem o 3,5 procenta, o němž po čtvrteční schůzce ministrů za ANO mluvila ministryně financí Alena Schillerová. ...
Poslední předcovidové roky se obchodní řetězce předháněly v tom, kdo přidá svým zaměstnancům více. Tahounem růstu mezd byly obchody Lidl, které zvýšily nástupní mzdy v průměru o dvě procenta na 28,6 tisíce. Obrat nastal loni, kdy některé řetězce mzdový nárůst odložily, nebo jej vyměnily za jednorázové odměny určené zaměstnancům za nasazení v době covidu. Letos situace pokračuje a mzdy zatím v tradičním termínu od března nezvýšil ani Lidl.
Od prvního ledna 2021 platí řada změn, která upravuje výši mezd, platů a důchodů.
S vlnou zákazů a omezení kvůli koronaviru, které platí od začátku týdne, slibuje vláda kompenzace zasaženým podnikatelům v gastrobyznysu, sportu, kultuře nebo zájezdové dopravě. Zaplatí za ně komerční nájemné, dopravcům v programu COVID bus poskytne až jednu miliardu korun. Pokračovat bude program Antivirus na podporu zaměstnanosti, jak už několik týdnů žádali zástupci firem a odbory. Nově budou náhrady až do 50 tisíc korun superhrubé mzdy.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Vláda České republiky představila ve čtvrtek večer nová opatření v boji proti pandemii nového typu koronaviru. Ta dále zpřísňují nároky na konakt ve veřejném prostoru. Při přejezdu hranic bude potřeba speciální povolení, důchodci místo v čase mezi desátou dopolední a dvanáctou by měli mít vyhrazenou dobu pro nákup mezi sedmou a devátou ranní a například nastávající tatínkové nebudou smět být u porodu.