navýšení platů učitelů v roce 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu navýšení platů učitelů v roce 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér Andrej Babiš (ANO) to slíbil zástupcům školských odborů, uvedla Česká televize. Návrh rozpočtu školství dosud počítal s růstem platů nepedagogů o šest procent. Slibované navýšení o desetinu se netýká ostatních nepedagogických pracovníků ve veřejné správě, pro které vláda navrhuje šestiprocentní růst sumy na platy.
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit stávající návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogogické pracovníky ve školách. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září.
Na platy učitelů by v příštích letech mohlo jít méně peněz, než kolik slibovala vláda. Vyplývá to z rozpočtové strategie sektoru veřejných financí, kterou tento týden schválil kabinet v demisi. Kraje by podle ní měly od ministerstva školství dostat 11,5 miliardy korun navíc na reformu financování škol, s dalším navyšováním jejich rozpočtu ale už materiál nepočítá. Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) přitom avizoval, že bude chtít do roku 2021 vyjednat zhruba 36,5 miliardy korun navíc na růst ...
Ministerstvo financí ve srovnání s červnovým návrhem zvýšilo v aktuálním návrhu státního rozpočtu na příští rok celkové výdaje a příjmy, a to o 10,2 miliardy korun. Důvodem zvýšení je především lepší odhad daňových příjmů. Proti červnovému návrhu by měly být o deset miliard korun vyšší. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který je k dispozici na internetových stránkách vlády. Plánovaný schodek zůstal na 50 miliardách korun.
Ministerstvo financí ve srovnání s červnovým návrhem snížilo v návrhu státního rozpočtu na příští rok celkové výdaje a příjmy o 15,4 miliardy korun. Důvodem poklesu je především zpřesnění příjmů z rozpočtu Evropské unie a dalších finančních mechanismů. Ty by totiž měly být proti červnovému návrhu o 18,2 miliardy korun nižší. Plánovaný schodek rozpočtu zůstal na 60 miliardách korun.
Platy učitelů by se v každém ze tří let počínaje rokem 2018 měly zvýšit alespoň o 15 procent, žádají školské odbory. Pokud se zohlední růst průměrné mzdy, tak by se díky tomu výdělky pedagogů měly do roku 2020 dostat nad hranici 130 procent průměrné mzdy v zemi. Kampaň Konec Levných Učitelů proto bude pokračovat i poté, co stát vyčlení na platy učitelů od září o osm procent více peněz než dosud.
Vláda dnes schválila navýšení výdajových rámců rozpočtů na roky 2017 a 2018 o 30 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zvýšení bude muset ještě schválit Poslanecká sněmovna. V současnosti jsou výdajové rámce schválené dolní komorou na příští rok 1211,7 miliardy korun a pro rok následující 1245,7 miliardy korun.
Ministerstvo financí navrhuje v materiálu, který v pondělí projedná vláda, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Pro rok 2018 navrhuje schodek 38,5 miliardy a pro rok 2019 18,5 miliardy korun.
Ministerstvo financí navrhuje navýšit schválené výdajové rámce pro roky 2017 a 2018. Příští rok by se tak výdaje rozpočtu a státních fondů měly zvýšit o 1,2 miliardy ze schválených 1211,7 miliardy korun a v roce 2018 o 2,5 miliardy ze schválených 1245,7 miliardy korun. Návrh obsahuje i nově výdaje pro rok 2019 ve výši 1273,2 miliardy korun, vyplývá z materiálu.