navýšení platů učitelů v roce 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu navýšení platů učitelů v roce 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Růst důchodů, zvýšení platů učitelů, vyšší výdaje na zdravotnictví nebo sociální dávky a růst investic. To všechno jsou podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) důvody, proč vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun. Národní rozpočtová rada, opoziční politici i řada ekonomů návrh rozpočtu kritizují.
Vláda v pondělí jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem čtyřicet miliard korun, uvedl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Jednání o rozpočtu se v pondělí zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje.
... s růstem platů pedagogických pracovníků v roce 2020 o 15... tarifů, které zvýšení platů jednotlivým učitelům zaručují, polovina... uvedl v pořadu televize Prima Partie. Celkové navýšení... oznámily, že růst platů ve školství musí...
Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér Andrej Babiš (ANO) to slíbil zástupcům školských odborů, uvedla Česká televize. Návrh rozpočtu školství dosud počítal s růstem platů nepedagogů o šest procent. Slibované navýšení o desetinu se netýká ostatních nepedagogických pracovníků ve veřejné správě, pro které vláda navrhuje šestiprocentní růst sumy na platy.
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit stávající návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogogické pracovníky ve školách. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září.
Na platy učitelů by v příštích letech mohlo jít méně peněz, než kolik slibovala vláda. Vyplývá to z rozpočtové strategie sektoru veřejných financí, kterou tento týden schválil kabinet v demisi. Kraje by podle ní měly od ministerstva školství dostat 11,5 miliardy korun navíc na reformu financování škol, s dalším navyšováním jejich rozpočtu ale už materiál nepočítá. Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) přitom avizoval, že bude chtít do roku 2021 vyjednat zhruba 36,5 miliardy korun navíc na růst ...
Rozpočet školství se v příštích čtyřech letech musí postupně navýšit o zhruba 50 miliard korun. Ministr školství Robert Plaga (ANO) to dnes řekl novinářům po setkání se školskými odbory a premiérem Andrejem Babišem (ANO) na úřadu vlády. Podle Plagy by jen na platy učitelů v příštím roce mělo jít deset až 12 miliard korun navíc. V roce 2021 by podle ministerstva měli učitelé dostávat průměrně 46 tisíc korun a nepedagogové 22 700 korun měsíčně.
O pětinu až polovinu by se podle politických uskupení měly do konce příštího volebního období zvýšit průměrné platy učitelů. Většina stran je proti zavedení školného na univerzitách. Shoda panuje také v důrazu na větší propojení vzdělávacího systému s trhem práce.
Ministerstvo financí ve srovnání s červnovým návrhem zvýšilo v aktuálním návrhu státního rozpočtu na příští rok celkové výdaje a příjmy, a to o 10,2 miliardy korun. Důvodem zvýšení je především lepší odhad daňových příjmů. Proti červnovému návrhu by měly být o deset miliard korun vyšší. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který je k dispozici na internetových stránkách vlády. Plánovaný schodek zůstal na 50 miliardách korun.
Odkdy a o kolik se zvýší platy pedagogů, není kvůli neschválení kariérního řádu jasné. Jisté je jen to, že o něco vzrostou. Nejisté jsou i odměny speciálních pedagogů v inkluzivním vzdělávání.