navýšení platů v sociální sféře - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu navýšení platů v sociální sféře, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od prvního ledna 2021 platí řada změn, která upravuje výši mezd, platů a důchodů.
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První pracuje pro nadaci, která od svého vzniku podpořila na pět set projektů, jež si kladou za cíl zkvalitnit život lidí v Česku. Druhá je manažerkou v třetí nejrychleji rostoucí firmě v Evropě podle hodnocení Financial Times. Třetí žena pak šéfuje české jedničce v oblasti automatizace online marketingových aktivit.
Základ platu se učitelům v příštím roce zvedne o osm procent. Zbývající část peněz na přidání se pak využije na odměny. Po středečním zasedání vlády to řekli premiér Andrej Babiš a ministr školství Robert Plaga (oba ANO).
Nové učitele, vojáky, policisty a hasiče chce v příštím roce nabrat vláda. Dohromady pro ně má téměř sedm tisíc míst, naopak necelých tři tisíce dlouhodobě neobsazených pozic zruší. Počítá s tím návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok, který začne tento měsíc projednávat Poslanecká sněmovna.
Vláda v pondělí jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem čtyřicet miliard korun, uvedl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Jednání o rozpočtu se v pondělí zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje.
Koalice se dohodla na růstu platů ve veřejné sféře v příštím roce. Všichni dostanou navíc 1500 korun do tarifů, zrušena bude nejnižší tabulka tarifů, která se týká nejníže odměňovaných profesí, například kuchařek. „Jediné procentuální navýšení zůstává u pedagogů a všichni ostatní dostanou pevnou částku, z toho nepedagogové budou mít víc než těch původních sedm procent, tím, že dojde ke zrušení nejnižší tarifní tabulky,“ řekl novinářům premiér Andrej Babiš.
Před pěti lety potřebovala Česká správa sociálního zabezpečení na zpracování žádostí o starobní důchody měsíc, loni to bylo téměř o dva týdny déle. U invalidních penzí to trvá dokonce déle než dva měsíce a v 16 procentech případů nestačila úředníkům na rozhodnutí ani zákonná devadesátidenní lhůta.
Zhruba měsíc a půl trvá vyřízení žádosti o starobní nebo pozůstalostní penzi, rozhodování úředníků o invalidních důchodech je ještě delší. Oproti roku 2014, kdy Česká správa sociálního zabezpečení fungovala zatím nejpružněji, se délka řízení znovu protáhla přibližně o dva týdny. Vyplývá to ze zprávy o činnosti ČSSZ za loňský rok. Důvodem je nedostatek pracovníků.
Rekordní růst důchodů, skokové zvýšení minimální mzdy, zvyšování platů, cestování vlakem a autobusem málem zadarmo. Premiér Andrej Babiš a jeho kabinet budují sociální stát. Koalice ANO a ČSSD podporovaná komunisty posunula vládní agendu výrazně doleva.
Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Na tiskové konferenci po jednání vlády, kterého se účastnil i prezident Miloš Zeman, to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Prioritami rozpočtu jsou investice, zvyšování životní úrovně seniorů a růst platů ve státní správě.