navýšení rodičovské 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu navýšení rodičovské 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V daňovém přiznání a výpočtu měsíční čisté mzdy lze uplatňovat daňové slevy. Na které máte nárok? Mzdová účetní uplatní daňové slevy, jestliže zaměstnanec podepíše prohlášení k dani.
Jelikož se od 1. ledna 2021 navýšila minimální mzda ze 14 600 korun v roce 2020 nově na 15 200 korun pro rok 2021, zvyšuje se i pojistné u osob bez zdanitelných příjmů (OBZP), a to na 2052 korun za měsíc. Na stejnou částku vzrostlo i minimální pojistné u zaměstnanců. V roce 2020 činilo u obou skupin pojištěnců 1971 korun.
O navýšení rodičovského příspěvku na 300 000 korun bylo napsáno mnohé. Možná ale máte nějaké otázky: Kdo má na navýšení nárok? Je třeba o navýšení žádat? Jaká je maximální výše rodičáku?
Od začátku ledna platí řada změn, které ovlivní naše peněženky i rodinné rozpočty. Po dvanácti letech došlo k navýšení rodičovského příspěvku, z neobvykle štědré valorizace důchodů se pak mohou radovat senioři. Novinkou je také e-neschopenka, v průběhu roku pak Česko čekají on-line daně či poslední vlna EET.
Na 280 tisíc rodičů, kteří k 1. lednu pobírají nebo po tomto datu začnou pobírat rodičovský příspěvek, si polepší až o 80 tisíc korun ročně. Na celou tuto částku však dosáhnou jen ti, kteří ji stihnou vyčerpat do čtvrtých narozenin svého nejmladšího dítěte. Ostatní se musí spokojit s méně penězi, jejich objem bude záviset na maximální výši měsíčního příspěvku.
V roce 2020 nás v rodičovském příspěvku čekají dvě novinky. Tou hlavní a dlouho očekávanou je jeho navýšení – bude automatické, nebo budete muset požádat? Druhá změna souvisí s přivýdělkem. Do roku 2022 pak nejpíše dojde ke změnám dalším, a to dost radikálním.
Sněmovna opět nerozhodla o návrhu navýšení rodičovského příspěvku. V pátek se konala mimořádná schůze, kterou svolali koaliční poslanci ANO, ČSSD A KSČM. K žádnému rozhodnutí ale nedošlo. Další mimořádná schůze by se měla konat opět v pátek (1.11.), kdy by měla jednání pokračovat.
Zálohové výživné a navýšení rodičovského příspěvku jsou na politické scéně dlouho diskutovanými tématy. Navyšování rodičovského příspěvku o 80 tisíc všem rodinám, které budou v lednu 2020 příspěvek pobírat, sice schválila vláda, potom se ale po tomto tématu na delší dobu slehla zem. Nyní jde konečně návrh do třetího čtení, a to 16. října.
Čtyřicetimiliardový schodek státního rozpočtu plánovaný na příští rok je z velké části tvořen výdaji na další zvýšení průměrného důchodu o 900 korun. „Není to levné, ale důchodcům jsme to dlužili,“ říká v rozhovoru pro deník E15 ministryně financí Alena Schillerová.
Vláda v pondělí jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem čtyřicet miliard korun, uvedl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Jednání o rozpočtu se v pondělí zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje.