nazory na kurz libry - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nazory na kurz libry, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V letošním roce se fondu kvalifikovaných investorů Champions Fund, který řídí portfolio manažer Štěpán Pírko, daří. A to i navzdory propadům na akciových a dluhopisových trzích. Ke konci října bylo zhodnocení fondu bezmála 20 procent. Výrazně tomu napomohly obchody s termínovými kontrakty, anglicky futures. Takzvaná strategie managed futures letos výrazně těží z trendů například na měnových či komoditních trzích. „Mezi nejzajímavější obchody letošního roku patří pokles japonského jenu, britské libry a eura...
Britské měně hrozí, že se její kurz v příštím roce přiblíží k paritě vůči dolaru a bude nejslabší od poloviny osmdesátých let. Důvodem oslabování libry jsou nahromaděné problémy britské ekonomiky a politická situace, přesněji nejistota panující kolem nástupce Borise Johnsona na postu ministerského předsedy. Kromě toho letos výrazně posiluje dolar.
Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice a členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
Vítězství Borise Johnsona v britských volbách je skloňováno ve všech pádech, především s ohledem na další postup týkající se brexitu. Již méně se mluví o dopadech na ekonomický vývoj Británie. Ten by, tedy krom brexitu, neměl být nijak dramatický.
Britská vláda pozastaví projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě a musí zrychlit přípravy na variantu brexitu bez dohody. Prohlásil to premiér Boris Johnson poté, co dolní komora parlamentu odmítla vládní harmonogram pro schvalování zmíněného zákona. Zároveň řekl, že Británie "tak nebo onak" opustí Evropskou unii na základě dohody, kterou minulý týden uzavřel se zbytkem společenství.
V oblasti digitálních měn se rozhodla angažovat i jedna z nejhodnotnějších firem současnosti – Facebook. Ta připravuje rovnou svou vlastní kryptoměnu. Za symbol virtuálních mincí ale dosud platí bitcoin, který se stal jejich průkopníkem. Ohrozí projekt Facebooku s názvem Libra jeho dominantní postavení? Své prognózy zveřejnily na twitteru přední osobnosti kryptoměnového světa. Zdůrazňují mimo jiné, že libra a bitcoin se fundamentálně liší.
Akciové trhy prochází oživením. Vedle akcií se v lednu dařilo i high yield dluhopisům. Výrazně podražila ropa a nadále roste i cena zlata. Posílila britská libra a měny komoditních exportérů.
Představitelé zemí Evropské unie v reakci na úterní rozhodnutí britského parlamentu odmítnout připravenou brexitovou dohodu vyzývají Spojené království, aby rychle vyjasnilo svou pozici. Země evropské sedmadvacítky se shodují, že na tahu je nyní právě Londýn, a zároveň posilují přípravy na neřízený brexit - tedy na britský odchod z evropského bloku bez dohody upravující tento krok. Britský tisk označil výsledek hlasování Dolní sněmovny za historickou porážku vlády a za ponížení premiérky Theresy Mayové, ...
Vyzobává pro ING po světě ty nejziskovější investiční příležitosti na trzích s měnami. Hraje na české koruně a spekuluje na příští kroky České národní banky. Jako jeden z mála bankéřů prožil za zdmi londýnské City finanční krizi komplet od A do Z. A chronické zvěstovatele apokalypsy by nezaměstnal. „Tržní skeptici říkají totéž už posledních šest let. Samozřejmě, jednou tu pravdu nutně mít budou, ale reálně se tak nedají spravovat investice, protože čekat pět nebo deset let na svou pravdu prostě není ...
Zděšení. Zklamání. Nejistota. To je jen stručný výběr z toho, jak vědecká komunita v Británii popisovala své pocity bezprostředně po Brexitu. Všechny, od frekventantů bakalářského studia až po uznávané kapacity v oboru, je spojuje obava o osud jejich práce, o budoucnost grantové podpory a zklamání z toho, že i přes všechnu odvedenou práci se v zemi stali přes noc nežádoucími. Co ale vědce a vědkyně, zejména ty mladé, přesně čeká?