nej sci fi 2015 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nej sci fi 2015, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Šéf technologické společnosti Tesla Elon Musk představil v rámci akce „AI Day“ (Den umělé inteligence) humanoidního robota Optima. Ten má podle excentrického miliardáře zastat nudnou lidskou práci a být zbraní proti chudobě. Musk uvedl, že Tesla by robotů mohla v budoucnu vyrábět miliony. Stroj má být levnější než nový automobil
Jak změní digitalizace a umělá inteligence fungování bankovních institucí? A jak to ovlivní klienty? „Většina transakční a servisní agendy přejde do mobilu, ale do pobočky se budeme pořád chodit radit a vyřizovat komplexnější věci, protože ani umělá inteligence ještě dlouho nenahradí lidský kontakt,“ popisuje záměry České spořitelny v této oblasti Filip Zeman, ředitel jejich digitálních služeb.
Letošní Nobelovu cenu za fyziku získala trojice Američanů Rainer Weiss, Bary Barish a Kip Thorne za klíčový příspěvek k pozorování gravitačních vln ve vesmíru. Oznámila to dnes Královská švédská akademie věd.
Plynulá elegance, vlnivé pohyby v exotické melodii evokující letní louku a vzduch prosycený emocemi, třepot křídel v rychlém tempu bubnů a neustálý úsměv na rtech zářící skrz hru světel a stínů. Takovými slovy lze popsat nejen Tanec Motýla, jedno z tanečních čísel Lenky Zychové, ale snad i celou její osobnost. Jen rytmus místo bubnů udává rychlé tempo jejího života nabytého aktivitami, skrz který ladně proplouvá s nehynoucím optimismem a nadšením. Lenka je profesionální orientální tanečnicí a pod svým ...
S malými kiny se u nás před několika lety přestalo počítat a čekal se jejich postupný zánik. Opak je pravdou. S velkými multiplexy malé sály nesoutěží. Nemají proč, vědí, v čem je jejich síla.
Kromě sci-fi Ikarie XB 1, která se promítala v sekci Cannes Classics, Česko v letošním programu nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes reprezentoval Jan Saska z FAMU se svou šestiminutovou animovanou černou komedií Happy End. Absolventský snímek s myslivci, traktoristou, favoritem, mrtvolou a alkoholem letos také vyhrál Mezinárodní soutěž studentských filmů na festivalu Anifilm v Třeboni.
Petra Koudelková Delimoges pracuje v pařížské firmě, kde se vyvíjejí nejlepší humanoidní roboti na světě. To, co vy znáte ze sci-fi, je pro ni už realita.
Martin Vopěnka v Nové planetě rozehrál prastarý příběh z daleké budoucnosti. Výsledkem je román světových parametrů.
Boom internetových bank po letech skončil paradoxně tím, že došlo k masivnímu redesignu kamenných bankovních poboček a růstu jejich významu. Zdá se, že internet prostě hned tak důležitost prodejních míst nenahradí.
Vina bývalého poslance Davida Ratha při veřejných zakázkách ve Středočeském kraji je prokázaná. Prohlásil to státní zástupce Petr Jirát. Jak uvedl ve své závěrečné řeči, Rathova obhajoba, že mu při zatýkání podstrčili krabici s penězi, byla vymyšlená a zoufalá. Exposlanci hrozí až 12 let vězení. Od začátku vinu odmítá. Rath řekl, že důkazy jsou vytrženy z kontextu.